В Україні скасовують прожитковий мінімум: як це позначиться на пенсіях та соцвиплатах

Нещодавно міністр соціальної політики України Оксана Жолнович у нещодавньому інтерв’ю поділилася планами Кабміну щодо майбутніх реформ, пенсійних та соціальних виплат.

У заявах міністра є кілька “підводних каменів”, у яких необхідно розібратися.

Оформлення документів, фото: ПФУ//Facebook

Так, експерт Сергій Коробкін на YouTube-каналі “На пенсії” постарався відповісти, як тепер працюватиме Мінсоцполітики, чому потрібно скасувати прожитковий мінімум, а також як тепер призначатимуть субсидії.

Новий принцип роботи Мінісоцполітики

“Для реформи дуже важливо змінити філософію нашої соціальної політики”, – наголосила міністр Оксана Жолнович.

Вона додає, що «підтримати кожного – це не просто, як звикли у нас, заплатити кожному якусь виплату. Дуже часто ця виплата, на думку чиновниці, не допомагає, і її треба поєднати з різними додатковими послугами. Супроводжувати людину та підказувати їй, як вийти з кризи».

Дуже часто звучить від міністерства останнім часом слова:

-Здатність,

– адаптація,

– Життєстійкість.

Тобто всі здатні забезпечити себе самостійно і не варто розраховувати на державу. Ми залишимо вас без виплат і це сформує вашу спроможність. Кинемо вас у вільне плавання і ви самостійно зможете вирішувати ваші проблеми. Дамо вам психолога і він навчить вас бути життєстійким за умов бідності.

Оформлення документів, фото: Facebook

Також Жолнович поскаржилася, що у країні недостатня кількість соціальних працівників та служб, які надають соціальні послуги.

“І ми поставили наголос і фокус саме на це, щоб побудувати таку здатність у регіонах, щоб людина, яка потрапила в кризу, не відчувала себе покинутою або самотньою”, – зазначила вона.

Тобто фактично створюється величезний штат консультантів та психологів, які підкажуть, на що людина має право, коментує експерт. А якщо людина незадоволена, то треба просто її морально підтримати.

Оформлення документів, фото: ПФУ

Чим поганий прожитковий мінімум

Також міністр також визнає, що сьогодні той прожитковий мінімум, який формально задекларований у державному бюджеті, є недостатнім для забезпечення потреб людини.

Відповідно до Конституції пенсійні виплати не можуть бути нижчими за прожитковий мінімум і формально ця норма дотримується. Але за фактом навіть в уряді визнають, що затверджений прожитковий мінімум відповідає реальному. Тобто, за фактом є недотримання цієї норми Конституції.

На думку Жолновича, проблема в тому, що до прожиткового мінімуму прив’язано багато виплат. І коли його хоч трохи переглядають, то це спричиняє величезне навантаження на бюджет, зокрема збільшуються при цьому виплати деяким чиновникам. Натомість до цих мінімумів прив’язані штрафи, які значно збільшаться.

Міністерство ось що хоче зробити. Оскільки на затвердження реального прожиткового мінімуму та збільшення мінімальної пенсії, наприклад, до 6-7 тисяч грн грошей немає, то краще просто поняття прожиткового мінімуму скасувати чи відв’язати пенсії від цього показника.

Люди у Пенсійному фонді

Як уряд планує змінити пенсії

Вкотре представник уряду поскаржилася, що в Україні є 10 млн пенсіонерів і 10 млн тих, хто офіційно працює.

“Умовно кожен із нас відповідальний за якогось конкретного пенсіонера”, – зазначила вона.

Тобто міністр пояснює, якщо я хочу, щоб в Україні пенсіонер отримував не менше 5 тисяч, наприклад, пенсії, отже, я конкретно маю заплатити ЄСВ не менше 5 тисяч.

І у зв’язку з тим уряд уже рік тому запровадив цифровий інструмент, який дозволяє кожній людині самостійно доплатити собі страховий внесок, якщо вважає, що його роботодавець мало платить.

Насправді статистика показує, що ця послуга поки що не дуже популярна.

Також розповіла Жолнович про бальну систему.

“Якщо просто, то жодної пенсійної революції не буде. Сьогоднішні коефіцієнти завтра почнуть називати балами. Ось і вся реформа”, – зазначає експерт.

Друга складова реформи – це обіцянка осучаснювати пенсії всім однаково: брати сучасну середню зарплату в країні щорічно для всіх пенсій незалежно від дати їхнього призначення. Тому що пенсія призначена у 90-ті роки і сьогодні за однакового стажу та посади може відрізнятися вдвічі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ще одна країна обмежила експорт зброї в Ізраїль

Німеччина тимчасово призупинила частину експорту військових озброєнь до Ізраїлю на тлі судових позовів, у яких…

6 хв. ago

Соловйов висміяв солдатів РФ у прямому ефірі. ВІДЕО

Державна пропаганда РФ надіслала чіткий сигнал своїм солдатам, що скаржитися на так звані «м'ясні штурми»…

19 хв. ago

Виправдання не спрацюють: ТЦК жорстко покарають чоловіків за відмову

З травня 2024 року в Україні введено нові правила мобілізації. Військовозобов'язані чоловіки зобов'язані пред'являти військово-обліковий…

23 хв. ago

Чому яблука потрібно збирати лише вранці чи ввечері: секрети досвідчених дачників

На перший погляд може здатися, що немає жодної різниці в тому, коли саме слід збирати…

31 хв. ago

Естонія може вдарити територією РФ у разі загрози війни з НАТО

Новий план Північноатлантичного альянсу передбачає, що у разі нападу Росії, Естонія має право вдарити у…

45 хв. ago

Монгольські шамани на службі у Путіна: як атеїст КДБ перетворився на затятого язичника

Путін пішов шляхом багатьох інших диктаторів, почавши звертатися по допомогу до шаманів. Це, на думку…

47 хв. ago