Замість іспитових термінів суди почали накладати реальні тюремні терміни на чоловіків, які ухилилися від військової служби. Адвокат Юрій Демченко, аналізуючи останні сто вироків за статтею 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову), зазначив, що раніше більшість випадків закінчувалася умовними термінами.
Проте в останні місяці суди стали усе частіше виносити рішення про реальні терміни ув’язнення для тих, хто не з’явився на призов. Він підкреслив, що це може бути наслідком впливу влади, яка, можливо, дала вказівки посилити відповідальність за ухилення від призову.
Адвокат навів конкретні приклади: 1 серпня Дрогобицький суд засудив чоловіка до трьох років в’язниці за те, що він, будучи визнаним придатним до служби, не з’явився на призов. Також 3 серпня аналогічний вирок був винесений у Каневі.
Юрій Демченко акцентував увагу на тому, що притягнути до відповідальності за статтею 336 можна лише в тому випадку, якщо особа пройшла військово-лікарську комісію і не мала права на відстрочку під час мобілізації.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…