В Україні чимало громадян мають борги за житлово-комунальні послуги. Трапляється, що людина йде з життя, не сплативши борги, а на його майно є спадкоємці.
Чи передається в такому разі у спадок і борг, розповіла адвокат Адвокатського бюро “Івана Хомича” Олена Воронкова в коментарі РБК-Україна.
У спадок входять усі права та всі борги спадкодавця – отримати майно та відмовитися платити борги не можна. У той самий час, якщо людина відмовляється приймати спадщину, то й борги спадкодавця не мають до неї жодного стосунку.
“Якщо ж людина спадок прийняла й у складі спадщини наявні борги, то такий спадкоємець має погасити такі борги, але у сумі, що не буде перевищувати вартість спадкового майна“, – пояснює юристка.
Трапляються випадки, коли сума спадкового майна дорівнює розміру боргів, за словами фахівця, часто немає сенсу приймати таку спадщину.
Варто нагадати, що в Україні за борги з комуналки можуть заарештувати нерухоме майно. Це можливо у випадках, коли людина не має жодних фінансових коштів або іншого майна, яке покрило б суму заборгованості. При цьому в дуже поодиноких випадках можуть конфіскувати житло, якщо воно єдине у володінні боржника.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що ратифікує договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю,…
Для українок, які уважно стежать за своїм зовнішнім виглядом, є цікава інформація. Не секрет, що…
Обраний 47-й президент Сполучених Штатів Дональд Трамп прагне надати та забезпечити мандат американському підприємцю Ілону…
Через значний дефіцит бюджету на 2025 рік Україна може зіткнутися з черговим підвищенням податків. Членкиня…
Стрес давно став невід'ємною частиною сучасного життя, часто викликаючи тривожність і погіршуючи психічне здоров'я. Однак…
З 2025 року українські університети почнуть впроваджувати базову військову підготовку для студентів третього курсу. Це…