В Україні чимало громадян мають борги за житлово-комунальні послуги. Трапляється, що людина йде з життя, не сплативши борги, а на його майно є спадкоємці.
Чи передається в такому разі у спадок і борг, розповіла адвокат Адвокатського бюро “Івана Хомича” Олена Воронкова в коментарі РБК-Україна.
У спадок входять усі права та всі борги спадкодавця – отримати майно та відмовитися платити борги не можна. У той самий час, якщо людина відмовляється приймати спадщину, то й борги спадкодавця не мають до неї жодного стосунку.
“Якщо ж людина спадок прийняла й у складі спадщини наявні борги, то такий спадкоємець має погасити такі борги, але у сумі, що не буде перевищувати вартість спадкового майна“, – пояснює юристка.
Трапляються випадки, коли сума спадкового майна дорівнює розміру боргів, за словами фахівця, часто немає сенсу приймати таку спадщину.
Варто нагадати, що в Україні за борги з комуналки можуть заарештувати нерухоме майно. Це можливо у випадках, коли людина не має жодних фінансових коштів або іншого майна, яке покрило б суму заборгованості. При цьому в дуже поодиноких випадках можуть конфіскувати житло, якщо воно єдине у володінні боржника.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…