Скільки чоловіків не встигли оновити дані та підпадають під штрафи: нардеп розкрив вражаючу кількість

В Україні щонайменше 6 мільйонів військовозобов’язаних чоловіків не встигли оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. Таким чином, всі вони підпадають під штрафи. Водночас встигли це зробити близько 4,2 млн українців.

Про це повідомив перший заступник парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, нардеп від фракції “Голос” Андрій Осадчук у коментарі виданню “Українські новини”. За його словами, під оновлення підпадають приблизно 11 мільйонів 100 тисяч осіб.

“Я остаточної цифри не бачив, але мова йде про те, що оновились десь 4 мільйони 200. Десь такі цифри я чув станом на вчора-позавчора. При тому, що чоловіків, які підпадають під оновлення, їх близько 11 мільйонів 100 тисяч. Відповідно, нескладна арифметика говорить про те, що у нас мінімум мільйонів 6 людей підпадають під автоматичне притягнення до адміністративної відповідальності”, – зауважив нардеп.

Такий показник, як він наголошує, доказує, що процес оновлення даних реєстру військовозобов’язаних був зроблений бездарно. Сам реєстр військовозобов’язаний, додає він, є великою проблемою, якою не займалися десятиліттями. Зокрема, впродовж всього періоду повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Якщо у вас в результаті 6 мільйонів порушників, то напевно щось ви не так робили. А “не так” – це те, що зробили пізно і похапцем”, – сказав Осадчук.

Оновлення даних в Україні

Раніше Міністерство оборони України повідомило, що станом на 14 липня понад чотири мільйони українців вже оновили свої військово-облікові дані відповідно до вимог мобілізаційного закону. За період з 8 по 14 липня облікові дані було оновлено 995 224 громадянами. Загальна кількість оновлень на цей момент досягла 4 159 027.

16 липня в Україні завершилася кампанія з оновлення військово-облікових даних. Після цієї дати українцям поштовим відправленням надходитимуть повістки, за ігнорування яких громадяни можуть потрапити у розшук.

Крім того, після 16 липня завжди можна оновити інформацію про себе й уникнути штрафу, якщо на це були об’єктивні причини, зокрема лікарняний. Щоправда, перебування на лікарняному доведеться документально підтвердити. За словами депутата Олександра Федієнка, якщо людина оновила інформацію про себе після 16 липня – вона усунула адміністративне порушення, тому штрафу за не оновлення даних не буде, бо складу адмінпорушення немає. 

Нагадаємо, лише приблизно кожний десятий українець мобілізаційного віку, який перебуває за кордоном, оновив свої дані. На цей час дані поновили близько 75 тисяч українців, які перебувають в інших країнах. Найбільше українців оновлювали дані у Польщі, Німеччині, Чехії та Канаді.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago