Військова поліція в Україні: чи будуть писати доноси на ухилянтів

У середу, 19 червня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №6569-д про створення військової поліції. Документ передбачає можливу співпрацю військової поліції з фізичними особами на добровільних засадах для попередження та виявлення правопорушень. Що передбачає цей пункт пояснив народний депутат від “Слуги народу” і заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Максим Павлюк у коментарі ТСН.

У законопроєкті є пункт про те, що військова поліція буде мати право “здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочуючи осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні припиненні кримінальних правопорушень“.

Цю норму низка ЗМІ вже протрактувала як “доноси” на тих, хто ухиляється від мобілізації. Павлюк уточнив, що у разі ухвалення, закон стосуватиметься виключно військових, а не цивільних.

“До цивільних осіб військова поліція не буде мати жодного відношення. Військова поліція буде працювати в ТЦК, у військових навчальних закладах, у військових підрозділах. Виключно там, де є військовослужбовці ЗСУ”, — зазначив народний обранець.

Він додав, що йдеться про так званих агентів, про конфіденційне співробітництво з правоохоронними органами.

Парламентар зазначив, щов рамках кримінальних проваджень чи оперативно-розшукової діяльності можна залучати тих, чи інших осіб та якось заохочувати.

“Це стандартна практика, не тільки українська, а й світова. Ніякої зради тут немає. Серед військовослужбовців, на військових об’єктах, на військових полігонах проводяться негласні слідчо-розшукові дії зокрема щодо виявлення фактів вживання наркотичних засобів та інших кримінальних правопорушень”, — навів Павлюк як приклад.

Законопроєкт про військову поліцію

Нагадаємо, законопроєкт №6569-д про військову поліцію підтримали 247 депутатів. Документ передбачає створення органу, який буде складатися з військовослужбовців. Вони стежитимуть за дотриманням вимог українського законодавства бійцями ЗСУ, Міноборони та спецслужби транспорту.

Військова поліція матиме дозвіл на затримання та обшук військових, проведення слідства щодо їхніх правопорушень. У деяких випадках їм буде дозволено заходити у помешкання громадян, але за умови загрози життю чи майну.

Ольга Степанова

Recent Posts

Українців позбавлять права на субсидію: хто у зоні ризику

Право українців на житлові субсидії можуть переглядати у разі виникнення певних обставин. Хто може втратити…

11 хв. ago

У шматку каменю віком 2 млрд років вчені знайшли мікроби

Унікальне відкриття, зроблене вченими у Південній Африці, може перевернути наше уявлення про еволюцію життя на…

20 хв. ago

В Україні злетіли ціни на популярний овоч для борщу: чому дорожчає

В Україні суттєво зросла вартість столових буряків. За останній тиждень ціни зросли на 20%, що…

24 хв. ago

Росіяни прорвалися до Цукуриного: ситуація на східному фронті погіршується

На Донеччині російські окупанти з двох напрямків штурмують Цукурине - ворог все ж зміг прорвати…

29 хв. ago

Мобілізація чоловіків до 25 років: у Раді заявили про важливу угоду з військовими

Уряд України визначився, як проходитиме мобілізація молоді. Про це розповів народний депутат України Михайло Цимбалюк . З його…

39 хв. ago

Пейджерна операція «Моссада»: Washington Post дізналася, як Ізраїль проник у «Хезболлу»

Ідея пейджерної операції у Лівані виникла у 2022 році і почала втілюватись у життя більш…

46 хв. ago