Військова поліція в Україні: чи будуть писати доноси на ухилянтів

У середу, 19 червня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №6569-д про створення військової поліції. Документ передбачає можливу співпрацю військової поліції з фізичними особами на добровільних засадах для попередження та виявлення правопорушень. Що передбачає цей пункт пояснив народний депутат від “Слуги народу” і заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Максим Павлюк у коментарі ТСН.

У законопроєкті є пункт про те, що військова поліція буде мати право “здійснювати співробітництво з фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин, матеріально та морально заохочуючи осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні припиненні кримінальних правопорушень“.

Цю норму низка ЗМІ вже протрактувала як “доноси” на тих, хто ухиляється від мобілізації. Павлюк уточнив, що у разі ухвалення, закон стосуватиметься виключно військових, а не цивільних.

“До цивільних осіб військова поліція не буде мати жодного відношення. Військова поліція буде працювати в ТЦК, у військових навчальних закладах, у військових підрозділах. Виключно там, де є військовослужбовці ЗСУ”, — зазначив народний обранець.

Він додав, що йдеться про так званих агентів, про конфіденційне співробітництво з правоохоронними органами.

Парламентар зазначив, щов рамках кримінальних проваджень чи оперативно-розшукової діяльності можна залучати тих, чи інших осіб та якось заохочувати.

“Це стандартна практика, не тільки українська, а й світова. Ніякої зради тут немає. Серед військовослужбовців, на військових об’єктах, на військових полігонах проводяться негласні слідчо-розшукові дії зокрема щодо виявлення фактів вживання наркотичних засобів та інших кримінальних правопорушень”, — навів Павлюк як приклад.

Законопроєкт про військову поліцію

Нагадаємо, законопроєкт №6569-д про військову поліцію підтримали 247 депутатів. Документ передбачає створення органу, який буде складатися з військовослужбовців. Вони стежитимуть за дотриманням вимог українського законодавства бійцями ЗСУ, Міноборони та спецслужби транспорту.

Військова поліція матиме дозвіл на затримання та обшук військових, проведення слідства щодо їхніх правопорушень. У деяких випадках їм буде дозволено заходити у помешкання громадян, але за умови загрози життю чи майну.

Ольга Степанова

Recent Posts

Страх котів перед огірками: пояснення науковців та кумедні відео

Коти — одні з найчарівніших створінь на планеті. Вони постійно дивують нас своїми витівками, піднімають…

5 години ago

Повернути дві області, поділити Крим, домовитися про ракети: стало відомо, який план відвезла РФ до США

Усі сторони воєнного конфлікту в Україні зараз активізувалися у пошуку компромісу. Про це заявив журналіст…

5 години ago

Отримати «бронь» зможуть лише багаті? Длігач відповів критикам економічного бронювання

Уже кілька місяців в Україні триває обговорення економічного бронювання від мобілізації. На ньому наполягає бізнес…

5 години ago

Дієта довгожителів: 7 продуктів, які потрібно їсти, щоб довго жити

Блакитні зони — це п'ять регіонів світу, де люди частіше доживають до віку вище середнього.…

5 години ago

Ухилянти масово вдаються до маніпуляцій з дітьми, щоб уникнути мобілізації

З початком війни з'явилося багато нових проблем, пов'язаних із дітьми. Однією з них є використання…

6 години ago

Названо кольори, які старять жінку після 40: відмовтеся від них

Кожна жінка в будь-якому віці хоче виглядати молодо, проте не всі знають, як це зробити,…

6 години ago