Представники ТЦК по-новому перевірятимуть дані призовників на вулицях

З 18 червня представники ТЦК зможуть перевіряти дані призовників за допомогою застосунку “Резерв+”. Відтепер військовозобов’язані можуть показувати свої документи через електронний військово-обліковий документ з QR-кодом.

Про те, що змінилося з 18 червня у перевірці даних військовозобов’язаних, розповідає редакція сайту Новини Pro.

Як зміниться перевірка документів

Представники ТЦК не завжди мають можливість зчитати VIN-код на військовому квитку. Вони пояснюють, що обладнання для зчитування таких кодів не надали. Натомість QR-код, доступний у застосунку “Резерв+”, який скануватимуть за допомогою смартфона, що пришвидшить перевірку даних.

Функція сканування QR-коду в “Резерв+” дозволить поліції та ТЦК оперативно перевіряти чинність документів. У додатку також передбачена можливість виправлення даних онлайн для військових та військовозобов’язаних.

VIN-код, який вклеюють після проходження ВЛК, можна зчитати лише в ТЦК на робочому місці оператора системи “Оберіг”. Це забезпечує оперативний пошук інформації, але на вулиці цей код перевірити неможливо.

Попри нововведення, юристи радять не відмовлятися від паперових документів. Вони пояснюють, що наявність як електронних, так і паперових документів може запобігти адміністративним правопорушенням та допоможе працівникам ТЦК та поліції впевнитися у вашій добросовісності.

Усі користувачі “Резерв+” отримають доступ до електронного військово-облікового документа та QR-коду впродовж наступних днів. Це оновлення запускається у кілька хвиль. Тепер можна не носити з собою паперовий військовий квиток чи приписне свідоцтво, але юристи рекомендують мати при собі всі документи відповідно до законодавства.

Юрист В’ячеслав Мироненко зазначає, що з практичного погляду слід мати всі документи одночасно, щоб забезпечити дотримання мобілізаційного законодавства. Військовозобов’язані громадяни зобов’язані пред’являти ці документи на вимогу представників ТЦК та поліції відповідно до Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та постанови Кабміну №560.

Нові правила перевірки даних призовників покликані зробити процес більш зручним та швидким завдяки застосунку “Резерв+”. Однак, поки що, найкращою практикою залишається мати при собі як електронні, так і паперові документи.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Відкуп корупціонерів”: хто ініціатор і звідки “ростуть ноги” у скандального законопроєкту

У Верховній Раді України протягнули новий скандальний законопроєкт і вже проголосували у першому читанні, за, як нарекли…

5 хв. ago

Оформлення броні в “Дія”: як це працює – всі подробиці

Мобілізація - це важливий процес щодо організації та забезпечення обороноздатності держави. Саме тому процес мобілізації в…

15 хв. ago

“Не було любові”: модельєр Зандра Роудс поділилася спогадами про принцесу Діану

Бринська модельєрка Зандра Роудс поділилася спогадами про принцесу Діану. Вона вважає, що з першою дружиною…

17 хв. ago

Трамп закликав Зеленського не вірити фейк-ньюз: подробиці телефонної розмови

Телефонна розмова між президентом України Володимиром Зеленським та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом була "хорошою розмовою…

19 хв. ago

Що чекає на українців, які так і не оновили дані в ТЦК: коли штраф подвоюється

До 16 липня всі військовозобов'язані громадяни України мали оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. Тим, хто…

20 хв. ago

Як подорожчали найпопулярніші недорогі автомобілі в Україні за кілька років

За кілька років нові автомобілі в Україні драматично подорожчали. Недорогих машин це також стосується. Ми з'ясували, як…

22 хв. ago