В Україні уряд затвердив порядок призову, який по-новому регулює порядок вручення повісток. Зокрема, при надсиланні повістки поштою вона вважатиметься врученою навіть у разі проставлення у поштовому повідомленні позначки про відсутність адресата, а також у разі відмови від отримання такого відправлення. Цією інформацією ділиться Урядовий портал.
У Порядку сказано, що належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК у разі надсилання повістки поштою вважається:
– день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
– день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення або день проставлення відмітки про відсутність особи на адресу місця проживання, повідомленого цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки при уточненні своїх облікових даних;
– день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення або день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальний центр комплектування та соціальної підтримки іншу адресу місця проживання.
Це означає, що якщо адресат не проживає за місцем проживання і не повідомив ТЦК іншу свою адресу, повістка, надіслана поштою, вважатиметься врученою.
Зазначимо, що повістка про виклик до ТЦК може бути надіслана засобами поштового зв’язку після закінчення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, зокрема адреси місця проживання.
У разі не уточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання. При цьому день явки на виклик резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня з дня відправки повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Поточний курс російського рубля сприяє нарощуванню експорту. Для експортерів цей фактор важливіший за рівень ключової…
У випадку загострення ситуації в Україні Австрія готова надати прихисток новим вимушеним біженцям. Якщо виникне…
Казахстан може розвалити ОПЕК+ вже 2025 року. Bloomberg розібрав, як Казахстан може зламати план ОПЕК+…
Нацбанк України запровадив нові правила обміну іноземної валюти, спрямовані на врегулювання спірних ситуацій та мінімізацію впливу людського…
Російська Федерація заявляє про небажання заморожувати лінію фронту в Україні або йти на компроміси. Москва…
Народна депутатка Мар’яна Безугла у своєму дописі у соцмережі Telegram виклала перелік системних проблем, які,…