Продовжуються дискусії щодо ідеї заборонити дітям в школах використовувати мобільні телефони. Втім, як відзначила освітній омбудсмен Надія Лещик, слід розуміти, що гаджети можуть стати ефективним інструментом у навчальному процесі, якщо використовувати їх правильно. За її словами, мобільні пристрої допомагають учням працювати з електронними підручниками, інтерактивними додатками та виконувати дослідницькі завдання. Вони сприяють розвитку медіаграмотності та відкривають доступ до додаткових джерел знань.
Також Лещик додала, що окрім навчальних цілей, мобільні телефони відіграють важливу роль у безпеці дітей. Завдяки ним школярі можуть залишатися на зв’язку з батьками, що особливо важливо в умовах воєнного стану чи надзвичайних ситуацій. Також гаджети можуть слугувати засобом фіксації порушень прав учнів, випадків булінгу або насильства.
Втім, все ж слід відзначити, що попри переваги, безконтрольне використання мобільних пристроїв у школах має й негативні наслідки. Серед них, наприклад, відволікання від навчального процесу, ніде правди діти, школярі на уроках можу грати в ігри на мобільних телефонах.
Ще одна проблема мобільних в школах – це прияння академічній недоброчесності – діти списують під час самостійних чи контрольних робіт.
Окрім того, через мобільні телефони знижується рівень живого спілкування між учнями та з’являються ризики формування залежності від гаджетів.
Відзначається, що наразі в Україні немає загальнодержавних нормативних актів, які б регламентували використання мобільних телефонів у школах. Це створює труднощі для освітніх закладів у встановленні чітких правил: хто відповідає за збереження пристроїв, чи мають школи право їх вилучати та які межі контролю з боку адміністрації є правомірними.
Хоча закон “Про освіту” надає школам автономію в організації навчального процесу, відсутність загальних норм ускладнює впровадження єдиних правил користування гаджетами.
NASA виявило ознаки інопланетного життя на Марсі, але тримає це в секреті. Упевненість у тому, що…
Бажання стати операторами дронів і допомогти Україні в боротьбі з російськими окупантами виявили багато іноземців зі Сполучених Штатів,…
Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Утім, в деяких випадках мобілізованих…
У разі оголошення повітряної тривоги під час складання національного мультипредметного тесту 2025 року учасники повинні…
Польський суд заборонив акцію протесту польських перевізників на пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ». Про це повідомляє Rmf24. Минулого…
Народний депутат України Дмитро Микиша заявив, що, за експертними оцінками, Територіальні центри комплектування та соціальної…