Військово-лікарські комісії переходять у цифровий формат. Тепер військовозобов’язаним не доведеться ходити між кабінетами, збирати довідки та чекати в чергах. Висновки ВЛК формуватимуть в електронному вигляді, а всі документи зберігатимуть у цифрових реєстрах. Пілотний проєкт уже працює на Львівщині, а від 1 квітня така система запрацює по всій Україні, інформує ТСН.
Черги на кілька діб, стоси паперів і – бігання по колу між військкоматом та лікарями. Такий вигляд має проходження ВЛК зараз. Але невдовзі обіцяють, що система зміниться. Усі висновки військово-лікарської комісії будуть цифровими.
Аби пройти ВЛК військовозобов’язаний Ігор витратив чотири дні життя – відпрошувався з роботи, годинами сидів у лікарняних коридорах. Направлення на ВЛК вже зараз можна згенерувати в додатку “Резерв+”, а невдовзі і висновки лікарів автоматично з’являтимуться в реєстрі “Оберіг”. Цифровізація – не тільки зручність, а й менше витрат на тонни паперу та економія часу лікарів та військкоматів.
“Кожен документ, кожна справа, вона зберігається 75 років, можете уявити — архівної документації достатньо. Треба і штат, який би обслуговував цей архів. Очікуємо, що це відійде в минуле і одним кліком, нехай двома, ми будемо виконувати ті завдання. Ну, по-перше, час, по-друге, ефективність, а по-третє, прозорість цього процесу”, — каже начальник медичної служби Львівського ТЦК та СП Володимир Орлик.
Пілотний проєкт тестують на Львівщині від початку березня. Обіцяють, що від 1 квітня цифрова система запрацює вже по всій країні. Розробляли її львівські IT-фахівці разом із Міністерством оборони.
“Присвятили десятки, а то й сотні годин, щоб написати систему, яка стане рішенням, а не додатковою проблемою. Є відео, є навчальні матеріали електронні. Є люди, які запросто в будь-який час домовляться про окремий дзвінок і у вигляді онлайн-зустрічі розкажуть, що робити і як робити”, — каже заступник виконавчого директора ІТ-кластера Юрій Огоновський.
Втім, тестування показало, що готові до цифрової системи не всі. Є лікарі, переважно літнього віку, які не готові відмовитися від паперової документації.
“Не всі комісії від 1 березня це розпочали не тому, що не мають технічних можливостей, а, на жаль, люди які сидять і проводять, не готові заповнювати електронні документи. Це, перш за все, навчання, зміна парадигми і мислення людей”, — каже керівник Львівської військової адміністрації Максим Козицький.
В Міноборони запевняють, що, окрім зручності, система має ще один важливий ефект – антикорупційний. Бо з прозорим інтерфейсом не буде можливості підробити висновок чи загубити документи.
“Після огляду всі залучені працівники ВЛК – голова комісії, члени, які брали участь у засіданні, та секретар — засвідчують електронну постанову своїми електронними підписами, і усі рішення зберігаються в системі ЗСУ. Якщо людина не згодна з висновками ВЛК, вона подає скаргу до штатної ВЛК або регіональної комісії, оскаржує постанову в судовому порядку”, — каже заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко.
У подальшому Міністерство оборони планує ще більше вдосконалити процес і зробити з “Резерв+” повноцінний онлайн-ТЦК.
З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…
У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…
Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…
Компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала мозковий чіп уже третьому пацієнту. За словами підприємця, цього разу операцію проводив…
Власникам автомобілів доводиться постійно стикатися з безліччю проблем під час користування своєю машиною: від ремонту…
Зусилля України з мобілізації нарощуються через тиск на фронті, що триває, з особливим акцентом на…