Вибити справедливу пенсію можна через суд: як діяти, коли виплати менше 5 тисяч гривень

В Україні середній розмір пенсії становить лише 5,78 тис. грн, але більшість пенсіонерів отримують менше – це менше ніж 100 доларів на місяць. Для багатьох громадян цієї суми не вистачає навіть на основні потреби. Але чи можна змінити ситуацію, якщо пенсія виявилася занадто малою?

Виявляється, так. За словами юристів, кожен громадянин має право оскаржити рішення Пенсійного фонду України, якщо він незгодний із розміром своєї пенсії.

Згідно з поясненнями правозахисників, якщо пенсіонер не згоден із розміром призначеної пенсії, він може подати скаргу на рішення Пенсійного фонду. Скаргу потрібно подати в адміністративному порядку до ПФУ в термін не більше одного року, але обов’язково не пізніше одного місяця з моменту ознайомлення із відповідним рішенням. У скарзі слід вказати, чому рішення ПФУ є неправильним, а також додати документи, що підтверджують ухвалення неправомірного рішення.

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Якщо ж громадянин не хоче чекати на результат адміністративного оскарження, він має право одразу звернутися до окружного адміністративного суду за місцем проживання. У цьому випадку термін подачі скарги становить до шести місяців від дати отримання негативного рішення.

За словами юристів, серед найбільш поширених причин оскарження рішень Пенсійного фонду є кілька основних:

  • Відмова у призначенні пенсії. Бувають випадки, коли ПФУ відмовляється призначити пенсію через неясності в документах або помилки в обчисленні страхового стажу.
  • Неправильний обрахунок страхового стажу. Пенсіонери часто стикаються з проблемами, коли їхній стаж не враховується правильно через відсутність потрібних довідок із місця роботи.
  • Незарахування пільгових періодів роботи. Пенсіонери, які працювали в умовах, що дають право на достроковий вихід на пенсію, можуть зустрітися з тим, що ці періоди не враховуються.
  • Проблеми з достроковим виходом на пенсію. У деяких випадках ПФУ відмовляє в достроковому виході на пенсію, навіть якщо громадянин має на це право.Пенсійні питання, фото: Facebook/ПФУ

Пенсіонери повинні бути обізнаними щодо своїх прав та можливості їх захисту. Адже навіть якщо ПФУ ухвалив рішення, яке, на їхню думку, є несправедливим, вони можуть відстояти свої права в суді. У разі наявності помилок або порушень прав пенсіонер має право вимагати перегляду рішення. Оскарження рішень ПФУ може зайняти певний час, але це шлях до відновлення справедливості.

Юристи наголошують, що для успішного оскарження пенсії важливо мати всі документи, які підтверджують правильність претензії. Це можуть бути довідки з місця роботи, документи, що підтверджують пільгові умови, чи рішення суду, що надають право на дострокову пенсію.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Де живуть найбільш азартні люди у світі: яке місце посідає Україна

Понад чотири мільярди людей щороку хоча б раз беруть участь в азартних іграх. У деяких…

5 години ago

Набагато дорожчий, ніж рік тому: в Україні підрахували вартість борщу

На сьогодні вартість борщу в Україні становить 222 грн. Таким чином, за рік його вартість зросла на…

5 години ago

Нова хвиля мобілізації: штрафи, арешт майна і блокування рахунків ухилянтів

Чоловіків, які користуються додатком «Резерв+», визнають резервістами без попередження. Їм масово нараховують штрафи, блокують рахунки,…

5 години ago

Дострокова пенсія в Україні: хто тепер має право та основні умови призначення

Пенсійний фонд України роз'яснив категорії громадян, які можуть претендувати на вихід на пенсію раніше встановленого…

6 години ago

Трамп вперше визнав, що Путін може з ним “гратися”

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що протягом кількох днів повідомить, чи маніпулює ним російський…

6 години ago

Двері в Європу зачинилися: українських біженців розвертають назад – притулку більше не дадуть

У Німеччині набули чинності найжорсткіші за останнє десятиліття обмеження щодо в'їзду біженців. Вперше за багато…

6 години ago