Вибити справедливу пенсію можна через суд: як діяти, коли виплати менше 5 тисяч гривень

В Україні середній розмір пенсії становить лише 5,78 тис. грн, але більшість пенсіонерів отримують менше – це менше ніж 100 доларів на місяць. Для багатьох громадян цієї суми не вистачає навіть на основні потреби. Але чи можна змінити ситуацію, якщо пенсія виявилася занадто малою?

Виявляється, так. За словами юристів, кожен громадянин має право оскаржити рішення Пенсійного фонду України, якщо він незгодний із розміром своєї пенсії.

Згідно з поясненнями правозахисників, якщо пенсіонер не згоден із розміром призначеної пенсії, він може подати скаргу на рішення Пенсійного фонду. Скаргу потрібно подати в адміністративному порядку до ПФУ в термін не більше одного року, але обов’язково не пізніше одного місяця з моменту ознайомлення із відповідним рішенням. У скарзі слід вказати, чому рішення ПФУ є неправильним, а також додати документи, що підтверджують ухвалення неправомірного рішення.

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Якщо ж громадянин не хоче чекати на результат адміністративного оскарження, він має право одразу звернутися до окружного адміністративного суду за місцем проживання. У цьому випадку термін подачі скарги становить до шести місяців від дати отримання негативного рішення.

За словами юристів, серед найбільш поширених причин оскарження рішень Пенсійного фонду є кілька основних:

  • Відмова у призначенні пенсії. Бувають випадки, коли ПФУ відмовляється призначити пенсію через неясності в документах або помилки в обчисленні страхового стажу.
  • Неправильний обрахунок страхового стажу. Пенсіонери часто стикаються з проблемами, коли їхній стаж не враховується правильно через відсутність потрібних довідок із місця роботи.
  • Незарахування пільгових періодів роботи. Пенсіонери, які працювали в умовах, що дають право на достроковий вихід на пенсію, можуть зустрітися з тим, що ці періоди не враховуються.
  • Проблеми з достроковим виходом на пенсію. У деяких випадках ПФУ відмовляє в достроковому виході на пенсію, навіть якщо громадянин має на це право.Пенсійні питання, фото: Facebook/ПФУ

Пенсіонери повинні бути обізнаними щодо своїх прав та можливості їх захисту. Адже навіть якщо ПФУ ухвалив рішення, яке, на їхню думку, є несправедливим, вони можуть відстояти свої права в суді. У разі наявності помилок або порушень прав пенсіонер має право вимагати перегляду рішення. Оскарження рішень ПФУ може зайняти певний час, але це шлях до відновлення справедливості.

Юристи наголошують, що для успішного оскарження пенсії важливо мати всі документи, які підтверджують правильність претензії. Це можуть бути довідки з місця роботи, документи, що підтверджують пільгові умови, чи рішення суду, що надають право на дострокову пенсію.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Радіо, ліхтарик, їжа і готівка: ЄС готує людей до війни — що відбувається

«Чи зможете ви протриматися 72 години без сторонньої допомоги?» — з таким питанням тепер звертаються…

42 хв. ago

Помста за правду: у РФ почали вирізати Пугачову з кіно

Російську співачку Аллу Пугачову, яка засудила війну проти України, почали цілеспрямовано "зачищати" з телеефірів. Під…

51 хв. ago

Українців почнуть позбавляти будинків, землі та дач: городи теж “під прицілом”

25 березня ВРУ ухвалила оновлену версію законопроекту № 9549, на який раніше наклав вето президент. Цей…

1 годину ago

Новий податок на продаж через інтернет: хто і скільки заплатить з 2025 року

Міністерство фінансів України представило законопроєкт, який зобов'яже громадян платити 10% податку з доходів, отриманих через…

1 годину ago

В Україні можуть посилити вимоги до банків при переказі грошей: що зміниться

Національний банк України планує запровадити низку нових правил для банківських переказів, які мають підвищити прозорість…

1 годину ago

Інцидент з «підозрілим авто» біля Голосіївського ТЦК у Києві: поліція розкрила деталі

Вчора, 28 березня, у мережі ширилися відео бійки та штовханини біля Голосіївського ТЦК через мікроавтобус з написом…

1 годину ago