Хайп чи маркер українського суспільства: що насправді показала скандальна сценка з ТЦК у столичній школі

Днями Україну сколихнула ситуація, яка трапилася в одній із київських шкіл. Діти до дня Святого Валентина показали сценку, в якій побили працівника ТЦК. Інцидент трапився у школі №309.

Директорка школи Ольга Тимошенко пояснила, що учні без погодження зі сценарієм додали імпровізовану сценку, яка викликала справедливе обурення у суспільстві. На її переконання, учні, які створили сценку, не усвідомлювали глибинних наслідків такого вчинку, вважаючи це жартом без негативного контексту. 

Однак проблема значно глибша, ніж необдуманий жарт — діти відображають те, про що чують вдома, на вулиці, в соцмережах. Експерти та військові відреагували на ситуацію та пояснили, чому склалася така ситуація та чим вона небезпечна.

Речник Оперативне командування “Захід” Олег Домбровський звернувся до учнів та їх батьків і вчителів столичної школи.

“Маркую вам всім про те, які наслідки такого виховання молоді з вашого боку. І не кажіть, що ви цього не знали й не бачили. Болить, що Ірпінь, Буча, Гостомель, Мощун та багато інших міст стали для вас вже далеким відгомоном … Війна нікуди не ділась…”, — написав він.

За його словами, ситуація у столичній школі — це не просто маркер невігластва, це показник серйозного упущення з боку директора школи та свідчення запущення педагогічного процесу національно-патріотичного виховання молоді.

“Люди, ви в якій реальності..? Як таке можна було допустити?! Ті підлітки в школі показали, що цінності, за які тисячі наших славних воїнів віддали своє життя і сотні тисяч з зброєю в руках нині в окопах, дуже легко “розмиваються” ворожою пропагандою. І в першу чергу через недбалість і легковажність до виховного процесу”, — зазначив військовий. 

Олег Домбровський наголосив, що ворог має дуже довгі руки. 

“Важко збагнути це..? Хайп..? Не вірю… Це невігластво… Буду називати речі своїми іменами. Винні мають бути притягнуті до відповідальності і дуже серйозної!”, — переконаний він.

Політолог, експерт Аналітичної групи “Левіафан” Микола Мельник зазначив, що не варто дивуватися виставам школярів, адже вони лише рефлексія суспільства. Лише відображення того про що говорять батьки, знайомі, оточення, і те що показують по телебаченню чи в соцмережах, пояснив він.

“Україна не прийшла на інформаційну війну. На державному рівні ми зосередились на внутрішньополітичній боротьбі замість того, щоб створювати спільні наративи”, — написав політолог.

Мельник висловив переконання, що в умовах, коли громадянське суспільство сконцентроване на війні, а держава не бореться за уми молоді та власне інфополе, “майбутнє непередбачуване, але дуже цікаве”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

54 000 грн за чхання за кермом: водіям загрожують шалені штрафи через алергію

Навіть звичайне чхання за кермом може вилізти боком. У Великій Британії водіїв штрафують за те,…

10 секунд ago

Вчителям додали 300 грн до пенсії, але забрали пільги на 1,5 тис. грн: як так

Пенсійний фонд України знову "порадував" нововведеннями. У березні 2025 року деякі колишні сільські вчителі та…

8 хв. ago

Прожитковий мінімум перевищить зарплату: українцям готують нові соціальні стандарти

У Верховній Раді України розглядають законопроєкт щодо поетапного підвищення прожиткового мінімуму протягом 2025 року, тоді…

12 хв. ago

Вчені виявили несподіваний зв’язок між голодуванням та сексуальним потягом

Нові дослідження на мишах виявили несподіваний ефект періодичного голодування: старші самці, які тривалий час утримувались від їжі, дали…

14 хв. ago

“У мене мурашки”: блогери запитали у ChatGPT, як би він захопив світ

Штучний інтелект переживає справжній бум, викликаючи захват в одних і неабиякі побоювання в інших. Їхній стрімкий…

16 хв. ago

В Україні суттєво скоротилась кількість банків: чому закриваються

Зменшення кількості банків в Україні на 2/3, порівняно з 2013 роком, є результатом того, що з ринку…

20 хв. ago