Щомісяця українці оплачують одразу дві платіжки за газ — за фактично спожитий обсяг та доставку “блакитного палива”. Юристка Олена Воронкова у коментарі для “Фокус” пояснила, чи можна не оплачувати “другу” платіжку, якщо газ не використовується.
Якщо з першою платіжкою все просто: немає споживання – платити не потрібно, то з послугою доставки газу ситуація зовсім інша.
Плата за доставку нараховується щомісяця залежно від обсягу спожитого газу у попередньому газового році. При цьому навіть якщо газ зовсім не використовувався цілий рік, то нараховується мінімальний платіж, залежно від кількості встановлених у будинку газових приладів.
Юристка зазначила, що ігнорувати “другу” платіжку не можна, незалежно від того, було споживання чи ні. Газовики нерідко звертаються до судів, якщо домогосподарство систематично не платить за доставку.
“Маю зазначити, що вимоги щодо оплати послуг постачання газу навіть за відсутності споживання газу цілком правомірні“, – заявила Олена Воронкова.
За словами юристки, єдиний законний спосіб не платити за доставку “блакитного палива” – відключити домогосподарство від газової мережі. Однак, якщо в майбутньому газ використовуватиметься, то доведеться пройти низку процедур, щоб відновити газопостачання.
У Дніпрі діти вирішили наслідувати тренди з мережі та налякати мешканців вибухами. Не зупинило їх…
Американський мільярдер і власник соціальної мережі Х Ілон Маск заявив, що блокування соціальної мережі TikTok у Сполучених…
У 2025 році пенсійна система України продовжує функціонувати за принципом індивідуального нарахування пенсійних виплат, що…
В умовах воєнного стану в Україні уряд робить кроки для захисту прав громадян, особливо тих, хто опинився…
Напередодні інавгурації Дональда Трампа було оприлюднено його новий офіційний портрет. І багатьом здалося, що на…
Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб…