Щомісяця українці оплачують одразу дві платіжки за газ — за фактично спожитий обсяг та доставку “блакитного палива”. Юристка Олена Воронкова у коментарі для “Фокус” пояснила, чи можна не оплачувати “другу” платіжку, якщо газ не використовується.
Якщо з першою платіжкою все просто: немає споживання – платити не потрібно, то з послугою доставки газу ситуація зовсім інша.
Плата за доставку нараховується щомісяця залежно від обсягу спожитого газу у попередньому газового році. При цьому навіть якщо газ зовсім не використовувався цілий рік, то нараховується мінімальний платіж, залежно від кількості встановлених у будинку газових приладів.
Юристка зазначила, що ігнорувати “другу” платіжку не можна, незалежно від того, було споживання чи ні. Газовики нерідко звертаються до судів, якщо домогосподарство систематично не платить за доставку.
“Маю зазначити, що вимоги щодо оплати послуг постачання газу навіть за відсутності споживання газу цілком правомірні“, – заявила Олена Воронкова.
За словами юристки, єдиний законний спосіб не платити за доставку “блакитного палива” – відключити домогосподарство від газової мережі. Однак, якщо в майбутньому газ використовуватиметься, то доведеться пройти низку процедур, щоб відновити газопостачання.
Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, отримали статус UKR, що дає…
В Україні триває війна та загальна мобілізація. Закликати на захист країни можуть всіх військовозобов'язаних чоловіків…
Право на 100% пільгу на оплату комунальних послуг в Україні мають пенсіонери окремих професій із сільської місцевості, якщо…
В Україні технічний огляд автомобілів поки що є обов’язковим лише для певних категорій транспорту, таких…
Дональд Трамп має великі статки, які відкривають йому доступ до будь-якого виду відпочинку. Однак відпочивати…
В останні дні військові з КНДР містично випарувалися з передової у Курській області. Про це повідомляє Washington…