Чи можуть мобілізувати чоловіка з зайвою вагою

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Проте деякі категорії громадян не підлягають призову за станом здоров’я.

Зокрема не беруть в армію з чоловіків з порушеннями ендокринної системи, харчування та обміну речовин. За наказом Міністерства оборони №262 від 27 квітня 2024 року непридатні до військової служби громадяни, у яких:

  • хвороби щитоподібної залози;
  • будь-який вид цукрового діабету;
  • порушення інших ендокринних залоз.

Також не підлягають люди з порушенням обміну речовин, зокрема ті, хто має будь-який вид ожиріння зі значними порушеннями функцій організму. Ці захворювання звільняють від обов’язку проходження військової служби.

Варто зазначити, для звільнення від мобілізації військовозобов’язаний повинен пройти медичний огляд у військово-лікарській комісії (ВЛК). Рішення про непридатність до військової служби ухвалюється на підставі висновків медичних спеціалістів, які оцінюють ступінь тяжкості хвороби та її вплив на загальний стан здоров’я.

Нагадуємо, що не мобілізують чоловіків з серйозними порушення роботи нирок і сечостатевої системи. Підставою для звільнення від призову можуть стати наступні хвороби:

  • ниркова недостатність IV-V стадії через гломерулярні та тубулоінтерстиціальні хвороби нирок — нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатії;
  • хвороби нирки, сечоводу, сечового міхура та уретри зі значними порушеннями функцій — обструктивна уропатія, гідронефроз, піонефроз, сечокам’яна хвороба (камені в нирках), кіста нирки, цистит, уретрит, стриктура уретри та інші;
  • хвороби чоловічих статевих органів зі значними порушеннями функцій — гіперплазія, аденома та міома простати, запальні та інші хвороби чоловічих статевих органів.

Варто зазначити, що відсутність однієї нирки без серйозних порушень функцій, не завадить призвати чоловіка на військову службу.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Оренда житла в Європі – що треба знати українцям про пошук квартири

У кожній країні оренда житла має власні характерні особливості, з якими варто ознайомитися заздалегідь, щоб не потрапити…

7 хв. ago

В Україні впроваджують нові правила перерахунку пенсій: на скільки виплати побільшають

В Україні проект масштабної пенсійної реформи передбачає запровадження бальної системи з 1 липня 2025 року.…

14 хв. ago

Це не допоможе: Попенко розповів, як кинули українців на світі та теплі

Зупинка транзиту газу призведе до зростання цін для всіх категорій споживачів в Україні. Про це…

23 хв. ago

Побиття працівниками ТЦК — юрист відповів, на чиєму боці закон

В Україні представники ЗСУ чи інших військових формувань не можуть чинити насильство над цивільними. Якщо це все…

32 хв. ago

Збирайте документи: боржникам за комуналку дали шанс

Українцям, які зазнають фінансових труднощів і накопичили заборгованість за комунальні послуги, дали шанс вибратися з…

40 хв. ago

“Багатші” за яблука: названо 9 фруктів і ягід із високим вмістом клітковини

Дипломована дієтологиня Новелла Луї склала список із дев'яти фруктів і ягід, у яких клітковини більше, ніж у…

49 хв. ago