Ідея залишати школярів на другий рік через неуспішність викликала значний резонанс серед українських батьків. Освітній омбудсмен Надія Лещик запропонувала таку ініціативу, аргументуючи це необхідністю покращення якості освіти. Але замість підтримки отримала шквал критики, зокрема, через жорсткі умови, в яких навчаються діти під час війни.
Під дописом Лещик у Facebook батьки залишили десятки емоційних коментарів. Вони запевняють, що така норма створить додатковий тиск на дітей і стане новою можливістю для хабарництва серед педагогів.
“Якщо залишати дитину на другий рік, то нехай і вчителів карають за невиконану роботу. Бо виглядає це як ще один спосіб змусити батьків платити гроші”, – обурюються українці.
Особливе невдоволення викликає ідея реалізовувати такі зміни в умовах війни. Батьки нагадують про постійні тривоги, відсутність світла, стрес і уроки в темряві, через що діти вже перебувають у складних обставинах.
У своїх коментарях батьки нагадують про нелегке життя школярів у прикордонних регіонах. Постійні сирени, блекаути і дистанційне навчання не сприяють високій успішності.
“Замість того, щоб карати дітей, подумайте, як забезпечити їм гідні умови для навчання. Бо виглядає, що ваше завдання – не допомогти, а добити їх остаточно”, – пишуть обурені українці.
Лещик пояснила, що її ініціатива спрямована насамперед на тих дітей, які мають великі прогалини в навчанні через тимчасову окупацію або життя за кордоном. Вона зазначає, що законодавство наразі не дозволяє залишати школярів на повторне навчання, навіть якщо вони фактично не відвідували школу протягом кількох років.
“Це необхідно, щоб учні мали рівний доступ до освіти”, – наголосила Лещик.
Американські вчені з Мічиганського університету з'ясували, що деякі улюблені продукти можуть не лише нашкодити здоров'ю,…
OpenAI зробили ще один крок до революції в технологіях: у ChatGPT з’явився вбудований безкоштовний пошуковик.…
Батьки українських школярів мають повне право знати, у яких умовах навчаються їхні діти. Управління Державної…
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна не може "віддати все" для допомоги Україні.…
Увечері 17 грудня на пляжах російської Анапи погіршилася ситуація через аварію танкерів "Волгонефть" біля Керчі. На узбережжя…
Згідно з українським законодавством, громадяни, які раніше визнані «обмежено придатними» до військової служби, тепер зобов'язані…