Що говорять зарубіжні ЗМІ про мобілізацію в Україні: патова ситуація

Видання Spiegel повідомляє про кризу мобілізації в Україні, яка на третьому році війни з Росією набуває все більшого розмаху. Брак мотивованих солдатів стає критичним для фронту, поряд із дефіцитом зброї та боєприпасів. Один із американських чиновників назвав це “екзистенційною кризою мобілізації”.

За словами видання, служба в армії стала питанням привілеїв. Люди з грошима, освітою та зв’язками мають більше можливостей отримати звільнення чи уникнути мобілізації.

Також багато чоловіків пробують уникнути мобілізації вступаючи до університетів навіть у віці 40 років, щоб отримати відстрочку. Підкуп лікарів для отримання довідок про інвалідність став поширеною практикою. Деякі знаходять “системно важливу” роботу, яка дає право на звільнення від служби. Є і ті, хто роками сидить в дома не виходячи навіть на вулицю, боячись натрапити на працівників ТЦК.

Видання також розповіло, що чоловіки, яких мобілізують, скаржаться на порушення, зокрема:

  • Затримання в супермаркетах, на вулицях чи біля аптек без документів.
  • Відправлення до навчальних таборів без можливості попрощатися з родинами.
  • Придатність до служби визначається поспішно, навіть без належного медичного огляду.
  • Часто новобранці старші за 50 років і мають серйозні проблеми зі здоров’ям, але їх визнають придатними до служби.

Масові ухилення та втечі

Примусова мобілізація має свої наслідки, деякі новобранці тікають із навчальних центрів через кілька днів після призову. Також в день більше сотні людей затримують через спробу втечі через ліси та гори за кордон, де чоловікам дають захист.

Громадська думка

Згідно з опитуванням Центру Разумкова, близько половини українців вважають ухилення від служби нормальним. Лише 29% засуджують таку поведінку.

Ситуація на фронті

Як зазначає BBC, поточні темпи мобілізації не компенсують навіть втрати на фронті, не кажучи про нарощення чисельності військ. Українська армія залишається однією з найстаріших за віком у світі.

Також частішають випадки самовільного залишення частин (СЗЧ). За даними BBC, кількість дезертирів обчислюється десятками тисяч, а цілі підрозділи покидають свої позиції, що послаблює оборонні рубежі.

Україна опинилася в глибокій кризі, спричиненій браком зброї, людських ресурсів та зростаючою зневірою у владі. Ці фактори не лише послаблюють обороноздатність країни, але й підривають моральний дух суспільства, що створює серйозні ризики для подальшого ведення війни та збереження суверенітету” – підсумувало видання Spiegel.

Коломієць Надія

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

37 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

39 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

49 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

54 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago