З початку весни чоловіки активніше цікавляться вакансіями у школах. Як розповідає Людмила Краміна, директорка школи в Чернівцях, більшість дзвінків щодо роботи стосуються посади асистента вчителя.
Це пов’язано з тим, що ця вакансія дозволяє отримати відстрочку від мобілізації. Проте, не всіх охочих беруть, директорка наголошує, що люди без педагогічної освіти або вмінь працювати з дітьми не можуть бути допущені до роботи, пише LIGA.net.
Зміна гендерного балансу
Педагогічна професія в Україні традиційно вважається “жіночою”. Середня зарплата вчителя становить близько 12 000 грн, чого часто недостатньо для утримання сім’ї, тому чоловіки раніше рідко обирали цю сферу. Проте війна внесла свої корективи, за останній рік у деяких регіонах кількість чоловіків у школах зросла. Наприклад, у Вінницькій області їх стало на 11% більше.
Дефіцит педагогів
Загалом, за два роки війни кількість вчителів в Україні скоротилася на 12% — це майже 40 000 осіб. Якщо ця тенденція триватиме, то до 2030 року дефіцит педагогів може перевищити 366 000 осіб.
Чому це відбувається
Закон про мобілізацію, ухвалений 18 травня, дозволяє отримати відстрочку тим, хто працює у сфері освіти. Це викликало хвилю зацікавлення серед чоловіків. Водночас така ситуація не вирішує проблему гендерного дисбалансу та загального скорочення числа педагогів.
У середу, 8 січня, понад 20 людей зазнали поранень, коли слон раптово став агресивним під…
У США стався курйозний інцидент за участю скандального пасажира, який ледь не влаштував авіакатастрофу. Чоловік відкрив аварійний…
Ірина Хитрик - мати п'ятирічної доньки. До повномасштабного вторгнення вони жили в Києві. Як допомогли їм…
Українцям не варто очікувати підвищення тарифів на електроенергію найближчим часом, натомість держава розширила перелік пільгових…
Засновник месенджера Telegram Павло Дуров висміяв генерального директора компанії Meta Марка Цукерберга після обіцянки зробити Facebook…
Кремль "пробив чергове дно" у своєму намаганні повністю асимілювати населення тимчасово окупованих територій України. Як…