Мобілізація посилиться новим покаранням: приготуватися потрібно великій категорії чоловіків

Новий Закон України №3621-ІХ, який набув чинності 4 травня 2023 року, вводить кілька нових статусів для військовозобов’язаних, серед яких “тимчасово непридатний”, “придатний до служби в певних умовах” або “непридатний до служби зі зняттям з військового обліку”. Тепер чоловікам необхідно повторно пройти медкомісію, інакше можна отримати штраф, пише “Стіна”.

Ці статуси покликані усунути правову невизначеність і допомогти точно визначити можливості кожного громадянина для служби в армії. Важливим елементом реформи стало оновлення даних у системі військового обліку, включаючи інтеграцію з додатком “Резерв+”.

Громадяни, які не пройдуть комісію вчасно, можуть зіткнутися з дисциплінарними заходами або адміністративною відповідальністю. Ці зміни спрямовані на підвищення ефективності мобілізації, усунення правових колізій і створення чітких правил для всіх. Для громадян це не лише обов’язок, але й можливість привести свої дані у відповідність до вимог законодавства.

Чоловіки призовного віку та медичні працівники мають дотримуватись правил військового обліку, інакше їм загрожує покарання у вигляді адміністративних штрафів.

Розпитала юриста практики військового права Данила Гончаренка про те, за які порушення військовозобов’язаним можуть призначити штраф.

“Військовозобовʼязані мають виконувати вимоги військового законодавства, інакше вони можуть отримати санкції – від штрафів до блокування рахунків”, – пояснює юрист.

Він зазначає, що штраф є головною та найпоширенішою санкцією до порушників військового обліку, адже це передбачено 210 статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

“Найчастіше проти військовозобовʼязаних застосовують статтю про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку. Самі ж правила містяться в постанові Кабінету Міністрів України № 921”, – каже Гончаренко.

Додамо, що дотримуватись військового обліку мають чоловіки призовного віку від 18 до 60 років і медичні працівники, у цьому ж віці. Також юнаки після досягнення 16-річчя повинні ставати на облік призовників.

“Найпоширенішими підставами для штрафу є неоновлення даних у ТЦК та СП. Коли особи приходять до ТЦК, наприклад, для отримання відстрочки, на них може чекати несподіванка: право на відстрочку не звільняє від обовʼязку оновити дані вчасно. Така особа може отримати відстрочку, але водночас – і постанову про накладання адміністративного стягнення”, – зазначає юрист.

Ще однією з найпопулярніших підстав для штрафу є неявка по повістці. Іноді люди приходять у ТЦК з затримкою, порушуючи встановлені терміни. Це вважається порушенням правил військового обліку.

“Ще часто в юридичній практиці люди звертаються зі штрафом, який отримали через відсутність військового облікового документа. “Воєнник” за сучасним законодавством військовозобовʼязаний має завжди мати з собою та бути готовим надати його посадовим особам уповноважених органів. Якщо ж чоловік не має цього документу, або просто забув його вдома, це вважатиметься порушенням правил військового обліку”, – пояснив юрист.

“Якщо порушити правила військового обліку під час воєнного стану, можна отримати штраф від 17 000 грн до 25 500 грн. Окрім цього, ТЦК та СП мають право подати Вимогу на порушника, за невиконання якої можуть забрати право на керування транспортними засобами”, – розповів Гончаренко.

Порушнику надають 15 днів з моменту отримання постанови на сплату такого штрафу і 10 днів на його оскарження. Якщо військовозобов’язаний не оскаржив штраф і не оплатив його протягом цього періоду, тоді сума подвоюється.

Коломієць Надія

Recent Posts

Для українців замінять штрафи іншим покаранням: Зеленський підписав закон

Для деяких українців скасують штрафи, а механізм покарання у вигляді громадських робіт допрацюють. Замінити штраф іншим…

1 годину ago

Росіяни знайшли слабкі місця в обороні ЗСУ: експерт назвав критичні точки

Ситуація в районі Великої Новосілки, що на Донеччині, стала критичною. Російські війська перетнули річку Мокрі…

1 годину ago

У Європі обговорюють відправку 100 тисяч військових в Україну – Reuters

Європейські країни обговорюють можливість відправки військ в Україну в разі припинення вогню або укладення мирної угоди. Основу…

1 годину ago

Над Україною помітили пасажирський літак: куди і звідки він летів

В небі над Україною знову помітили пасажирський літак! Цього разу це був білоруський Embraer, який вилетів…

1 годину ago

Дорожче світло, овочі та комуналка: ціни знову вгору, — Держстат

Листопад виявився спустошливим для гаманців українців: за даними Державної служби статистики України, ціни на ключові товари та…

2 години ago

Відстрочка у Резерв+ стала недоступною: що відомо

Міністерство оборони України повідомило про тимчасове призупинення можливості оформлення онлайн-відстрочки для студентів, аспірантів і докторантів…

2 години ago