Ухилення від мобілізації чи порушення правил військового обліку тягне за собою притягнення до адміністративної, а іноді й кримінальної відповідальності. Кого з ухилянтів можуть покарати за всією суворістю закону, розповіла адвокатка Марія Михайленко (Демешко).
Правозахисниця зазначила, що ігнорування повістки надісланої поштою або врученої особисто може призвести до штрафу – від 17 до 25 тисяч гривень. Розмір штрафу визначає ТЦК та СП, яке видало повістку військовозобов’язаному громадянину, інформують ЕН.
За її словами, за перше порушення, як правило, призначається мінімальний штраф, проте якщо людина вдруге проігнорує закон, то це може спричинити максимальний штраф або навіть кримінальну відповідальність.
Чинне законодавство передбачає найсуворіше покарання – позбавлення волі на строк від 3 до 5 років для військовозобов’язаних, які тричі не з’явилися за “бойовою” повісткою. Адвокатка підкреслила, що така міра покарання може бути застосована до чоловіків, які пройшли військово-лікарську комісію та визнані придатними до військової служби.
В Україні розмір пенсії залежить не тільки від норми страхового стажу чи віку виходу на…
У 2025 році власники житлової нерухомості мають сплатити податок за додаткові квадратні метри до липня.…
З 2026 року в Україні можуть запровадити обов’язкову вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для…
Підтримка здоров'я очей є важливим аспектом загального стану організму. Поліпшити зір та уникнути хвороб можна…
У кожній країні оренда житла має власні характерні особливості, з якими варто ознайомитися заздалегідь, щоб не потрапити…
В Україні проект масштабної пенсійної реформи передбачає запровадження бальної системи з 1 липня 2025 року.…