Ухилення від мобілізації чи порушення правил військового обліку тягне за собою притягнення до адміністративної, а іноді й кримінальної відповідальності. Кого з ухилянтів можуть покарати за всією суворістю закону, розповіла адвокатка Марія Михайленко (Демешко).
Правозахисниця зазначила, що ігнорування повістки надісланої поштою або врученої особисто може призвести до штрафу – від 17 до 25 тисяч гривень. Розмір штрафу визначає ТЦК та СП, яке видало повістку військовозобов’язаному громадянину, інформують ЕН.
За її словами, за перше порушення, як правило, призначається мінімальний штраф, проте якщо людина вдруге проігнорує закон, то це може спричинити максимальний штраф або навіть кримінальну відповідальність.
Чинне законодавство передбачає найсуворіше покарання – позбавлення волі на строк від 3 до 5 років для військовозобов’язаних, які тричі не з’явилися за “бойовою” повісткою. Адвокатка підкреслила, що така міра покарання може бути застосована до чоловіків, які пройшли військово-лікарську комісію та визнані придатними до військової служби.
Китай закликав Сполучені Штати негайно скасувати запроваджені мита. У Пекіні заявили про готовність вжити контрзаходів…
В Україні триває загальна мобілізація, і поки тисячі військових стоять на захисті країни, дехто ухвалює…
Дружина міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Германа Сметаніна, Влада Холод, займається написанням еротичних…
З приходом теплих днів кожна з нас прагне оновити свій гардероб, зробити його легким, свіжим…
В Україні виведуть з обігу деякі банкноти. Про це повідомила пресслужба Нацбанку. Національний банк України відзначив скорочення обсягу…
Європейці, які відвідують місцеві магазини, можуть опинитися пліч-о-пліч із небезпечним російським агентом, застерігають експерти. За…