У Міноборони України прагнуть перетворити мобільний застосунок “Резерв+” на загальноукраїнський рекрутинговий центр і замінити відповідні функції ТЦК у взятті військовозобов’язаних на облік. Водночас, мова не йде про розформатування ТЦК. Про це на брифінгу розповіли міністр оборони Рустем Умєров та його заступниця з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, пише Стіна.
Зокрема, вони розповіли, як у 2025 році відбуватиметься автоматичне взяття на облік.
“У нас є цілі. Ми чуємо суспільство. Ми чуємо людей. Ми чуємо про проблеми і відпрацьовуємо. Тобто, щоб відпрацювати на юридичному, технічному, технологічному і законодавчому рівнях, ми постійно інтегруємо процеси і цифровізуємось. У цьому плані, наша мета, якщо є можливість, перетворити “Резерв+” у такий загальноукраїнський рекрутинговий центр, щоб замінити точки-оффлайн, які зараз називаються у народі ТЦК”, – наголосив Умєров.
Міністр пояснив, що це не значить, що ТЦК погані, але в Міноборони чують про проблеми і ставлять за мету замінити їх. Відповідна робота ведеться.
Як пояснила Черногоренко, людині зараз потрібно фізично прийти, щоб стати на облік в ТЦК: “Ми хочемо у 2025 році запустити можливість не йти в ТЦК і пред’являти свої паперові документи, які посвідчують особу, а зробити це можливим через, наприклад, верифікацію в Bank ID, через підтвердження документів Державної міграційної служби, Єдиного державного демографічного реєстру”.
Вона сказала, що наразі відбувається відповідна робота, і потрібно у законодавство вносити деякі зміни.
“Але основна ідея у тому, щоб людина могла у своєму смартфоні з будь-якого зручного місця постати на облік в державі, стати військовозобов’язаним і показати, що виконує обов’язок згідно з законом через такий онлайн-інструмент. І все це – перетворення “Резерву” в повноцінну альтернативу ТЦК”, – наголосила вона.
Водночас, зі слів Умєрова випливає, що не йдеться про розформування ТЦК. “Ми взяли принцип не нашкодити тій системі, яка є. Ми чуємо, знаємо – це виклик. Це дуже величезний біль. Зі своєї сторони, ми пропрацьовували концепт цей, щоби перетворити це в офіс з обслуговування військовослужбовців. Там декілька інших концепцій було. Ми не зупиняємося, щоби знайти рішення у цьому плані”, – сказав Умєров.
Міністр додав, що в Міноборони ставляться виважено до цього питання, юридично пропрацьовуються варіанти, і зокрема, якщо буде певне переформатування, то яким чином воно буде ефективнішим за ту структуру, яка є зараз. “Хто це буде управляти, яким чином? Як це буде обслуговуватися? Тобто, ми внутрішньо зараз це обговорюємо”, – сказав Умєров.
Як зазначила Черногоренко, навантаження на ТЦК спаде, як тільки стане можливим виконувати оффлайн-фунції через застосунок в режимі онлайн.
“ТЦК зможуть фокусуватися на силах генерації. Робити дистанційні процеси планувати, давати свої експертні висновки і т.д., а ми заберемо усі сервіси, в тому числі в онлайн”, – сказала вона.
Російська акторка Анастасія Заворотнюк, яка померла в ніч на 30 травня 2024 року, продовжує залишатися…
Якщо російська армія зруйнує споруди Кременчуцької гідроелектростанції, то затоплення міста може відбутися менше, ніж за годину. Про це повідомили Суспільному у…
Якщо ви думаєте, що, зачинившись вдома, зможете уникнути мобілізації, — маємо новини від ТЦК, і…
18 листопада терористичне угруповання «Хезболла» здійснило масований ракетний обстріл території Ізраїлю. Ударів зазнали Тель-Авів, Хайфа та низка…
Скам'янілий доісторичний організм, виявлений 2017 року, привів учених до висновку, що яйця з'явилися задовго до появи…
Українці зіткнулися з суворішими вимогами до пенсійного забезпечення, оскільки порогові значення віку та страхового стажу…