Адвокат Роман Симутін попередив про нову схему, яку використовують територіальні центри комплектування (ТЦК) через додаток “Резерв+” для затримання українців. Він назвав це “найбільшою аферою”, яку він коли-небудь бачив, і пояснив, як саме працює цей механізм.
Симутін розповів, що один із його клієнтів оновив свої дані у додатку “Резерв+” у червні та отримав підтвердження успішного оновлення. Однак на початку жовтня він отримав повідомлення про порушення правил військового обліку та запрошення звернутися до ТЦК. Жодних конкретних деталей щодо порушення надано не було.
Це не поодинокий випадок. Інші чоловіки, які також уточнювали свої дані в додатку, отримали подібні повідомлення, хоча не мали жодних змін у своїх військово-облікових документах. Більше того, такі повідомлення не раз отримували навіть ті, хто не мав жодного бронювання чи інших підстав для змін.
За словами Симутіна, ТЦК має повний доступ до державних реєстрів, включаючи податковий і демографічний, тому вони вже володіють всією необхідною інформацією про військовозобов’язаних. Таким чином, уточнення даних через “Резерв+” є необов’язковим, оскільки держава вже має доступ до актуальної інформації.
Адвокат вважає, що справжня мета програми “Резерв+” — це не оновлення інформації, а можливість отримати номер телефону та електронну адресу військовозобов’язаного, щоб надсилати повідомлення і викликати їх до ТЦК. Хоча закон не дозволяє відправляти повістки через цей додаток, повідомлення про порушення надходять і, як наслідок, люди зобов’язані з’явитися до ТЦК.
У разі отримання повідомлення про порушення через “Резерв+”, військовозобов’язаним надається два варіанти дій:
Згідно з постановою Кабміну № 560 від 16 травня 2024 року, оновлення даних у реєстрі може стати формальною підставою для затримання. Навіть якщо в додатку не вказано, які саме порушення були виявлені, це не заважає працівникам ТЦК або поліції використовувати ці дані як привід для затримання та доставки до центру.
Особливо “креативні” співробітники ТЦК можуть скористатися ситуацією для складання протоколу за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), що може обернутися штрафом від 17 000 до 25 500 гривень за порушення правил військового обліку.
Таким чином, навіть якщо ви чесно оновили свої дані, це не гарантує відсутності неприємностей.
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…