Стало відомо, коли Україна востаннє переведе годинники на зимовий час у 2024 році

27 жовтня 2024 року стане історичною датою для всіх українців. Це буде останній раз, коли ми переводимо годинники на зимовий час. Після цього Україна остаточно відмовляється від сезонного переведення стрілок — ні більше ніяких маніпуляцій з годинниками кожної весни та осені. Верховна Рада проголосувала за це ще у червні 2024 року, і тепер країна залишиться в часовому поясі GMT +2 назавжди.

Коли переводимо годинники і що це означає?

Як і щороку, ми перейдемо на зимовий час в останню неділю жовтня. Тож цього разу, 27 жовтня о 04:00 ранку стрілки годинників доведеться перевести на одну годину назад. Це означає, що у вас буде одна додаткова година сну. Звісно, сучасні пристрої — смартфони, ноутбуки, “розумні” годинники — усе зроблять за вас автоматично, але тим, хто користується механічними годинниками, доведеться це робити вручну. І, як завжди, будьте уважні: графік поїздів і транспортних засобів змінюється відповідно до нового часу.

Останній перехід: наслідки для країни

Цікаво, що це рішення не залишило українців байдужими: думки розділилися. Дехто вважає, що зупинка на «зимовому» часі не зовсім доцільна. Особливо це вплине на східні області, де влітку сонце вставатиме вже о 3:00 ранку, а заходити буде о 21:00. На заході країни ситуація буде інша — взимку темнітиме дуже рано, що викликає занепокоєння у місцевих жителів.

Економісти також мають питання до цього рішення. Залишення на зимовому часі означає, що підприємства починатимуть і завершуватимуть роботу пізніше, а отже, працівники повертатимуться додому в темряві. Експерти попереджають, що це може вплинути на загальну продуктивність, адже доведеться адаптувати графіки й режим роботи, щоб уникнути таких проблем.

Медики попереджають: як підготуватися до останнього переходу

Медики вітають скасування переведення часу, адже це має позитивно вплинути на здоров’я людей. Перехід на зимовий час завжди був стресовим для організму, спричиняючи порушення сну, підвищення тиску, депресії, а подекуди навіть серцеві напади. Тож, хоча скасування цього переходу має свої плюси, фахівці все одно радять підготуватися до останнього зміни стрілок.

Лікарі рекомендують почати адаптацію заздалегідь: кілька днів до 27 жовтня варто лягати спати трохи раніше, ніж зазвичай. Також радять уникати алкоголю і куріння, більше гуляти на свіжому повітрі, пити трав’яний чай і спробувати медитацію для зменшення рівня стресу. Останній перехід на зимовий час може бути легшим, якщо підготуватися до нього заздалегідь.

Романчук Микола

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

5 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

5 години ago