Адвокат Дмитро Кушнаренко з об’єднання “Актум” заявив, що після останніх змін, внесених Кабінетом Міністрів України, довести, що людина неналежним чином отримала повістку, стало практично неможливо. За його словами, відповідальність не настає за сам факт неотримання повістки або відмову від її прийняття, а за порушення мобілізаційного законодавства, яке зобов’язує особу з’явитися за повісткою.
В інтерв’ю для видання “Еспресо” Кушнаренко пояснив, що тепер, з новими правилами, повістка вважається належним чином врученою у будь-якому випадку. Це стосується навіть тих ситуацій, коли особа отримала SMS-сповіщення від поштового оператора, відмовилася приймати повістку або навіть була відсутня за адресою, зазначеною на конверті.
Адвокат підкреслив, що головним критерієм для настання відповідальності є факт неприбуття до територіального центру комплектування (ТЦК). Він зазначив, що після трьох днів особа автоматично вважається повідомленою про виклик. Від цього моменту у неї є сім днів, щоб з’явитися до ТЦК. Зі слів Кушнаренка, тепер практично неможливо аргументувати, що особа не отримала повістку або не знала про її існування.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…