Мобілізаційний сплеск: у ТЦК похвалилися ефективністю своїх рейдів

Рейди, організовані територіальними центрами комплектування (ТЦК) у громадських місцях, сприяють підвищенню мобілізаційної активності та свідомості громадян. За словами Лариси Козак, офіцерки Київського ТЦК, кількість добровільних відвідувань до центрів комплектування помітно зросла після впровадження цих заходів. Вона озвучила результати роботи під час телемарафону, зазначивши, що громадяни все частіше самостійно з’являються за повістками.

Рейди як інструмент підвищення мобілізації

Проведення рейдів у парках, на зупинках громадського транспорту та інших місцях скупчення людей допомогло нагадати українцям про їхній обов’язок перед державою. Незважаючи на критику з боку окремих громадян, Лариса Козак наголосила, що такі заходи мають позитивний ефект, адже сприяють підвищенню рівня свідомості та відповідальності громадян щодо мобілізації.

“Ми помітили значне зростання явки: люди почали активніше приходити до ТЦК, щоб отримати повістки або ж добровільно записатися. Це свідчить про зростання розуміння відповідальності серед громадян”, — підкреслила офіцерка.

Примусові заходи — вимушений крок

Проте не всі українці готові йти на контакт. За словами Козак, багато громадян все ще намагаються уникати зустрічі з представниками ТЦК. У таких випадках, як зазначила вона, примусові заходи залишаються єдиним можливим способом забезпечити виконання громадянського обов’язку. Вона підкреслила, що ці рейди проводяться в межах чинного законодавства та не порушують прав людей.

“Примусове оповіщення — це необхідний інструмент, щоб гарантувати виконання обов’язків усіма громадянами. Але багато залежить від самого громадянина. Коли є розуміння відповідальності, люди з’являються добровільно”, — додала представниця ТЦК.

Захист прав громадян під час мобілізації

Лариса Козак також уточнила, що громадяни, які мають актуальні військово-облікові документи, не підпадають під жодні затримання під час рейдів. Вона наголосила, що закон дозволяє використовувати рейди як засіб нагадування, але лише для стимулювання самостійного звернення до ТЦК. Це спрямовано на те, щоб кожен громадянин мав можливість виконати свій обов’язок, зберігаючи при цьому свої права.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

7 хв. ago

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

16 хв. ago

Порошенко прийшов на фільм про закатованих у Бучі в куртці за 6000$ – експерт заявив про цинізм політика

Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко вбрався у куртку люксового італійського бренду за 6000$ на…

24 хв. ago

Снігу по пояс і мінус 15: Погода на вихідні влаштує українцям “апокаліпсис”

У п'ятницю, 22 листопада, Карпати покрив рясний снігопад, на горі Піп Іван Чорногорський випав сніг…

33 хв. ago

“Наживаються на людях”: Ощадбанк запідозрили у прихованих комісіях для пенсіонерів

"Ощадбанк" наживається на пенсіонерах, списуючи приховані комісії та нав'язуючи непотрібні послуги. Про це заявляє клієнтка…

42 хв. ago

Нардеп заявив про постійні скарги військових на хабарі й корупцію в армії

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…

50 хв. ago