Корупційні скандали у медико-соціальній експертизі не обмежуються лише Хмельниччиною. Журналісти видання OBOZ.UA виявили значні статки у посадовців Вінницької МСЕК. Як з’ясувалося, один з лікарів комісії, Віктор Власюк, разом зі своєю дружиною-пенсіонеркою володіє аж 13 квартирами та трьома автомобілями Tesla. Більше того, він має спільний бізнес зі своєю начальницею — головою МСЕК Юлією Даниленко.
Даниленко задекларувала зарплату всього у 221 тисячу гривень за 2023 рік, але в її власності значиться нерухомість, включно з будинком на 196,7 квадратних метра. Її чоловік, Сергій Даниленко, директор АТ «Вінницяобленерго», працює в енергетиці вже 30 років. Окрім великого будинку, у сім’ї також є кілька квартир і комерційна нерухомість.
У декларації зазначено, що одна з Tesla обійшлася Даниленко всього у 58,4 тисячі гривень — значно менше від реальної вартості такого авто на ринку, яка нині становить близько 20 тисяч доларів. Крім того, посадовиця є співвласницею ТОВ «Сонячні фермери» разом із Власюком, який раніше сам очолював МСЕК. Йому належить 37,5% підприємства.
Власюк та його дружина, крім лікарської практики, отримують значний дохід від підприємницької діяльності та генерації електроенергії. Лише за рахунок цього бізнесу вони офіційно заробили понад 1 мільйон гривень.
Цікаво, що Власюк разом із дружиною володіє трьома автомобілями Tesla — двома Model S та однією Model Y, перевершивши свою керівницю Даниленко. У декларації зазначено, що їхня нерухомість включає шестикімнатну квартиру у центрі Києва площею 260 квадратних метрів, яка оцінюється у 780 тисяч доларів. І це лише одна з 13 квартир, що належать цій родині.
Однак Вінниця — не єдиний осередок скандалів. 3 та 4 жовтня 2024 року правоохоронці провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання Тетяни Крупи, керівниці Хмельницької МСЕК. Під час обшуків виявили 100 тисяч доларів, підроблені медичні документи та списки ухилянтів з фіктивними діагнозами.
Удома у Крупи знайшли майже 5,2 мільйона доларів, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, брендові прикраси та інші цінності. Вона навіть намагалася викинути дві сумки з грошима через вікно.
Родина Крупи володіє 30 об’єктами нерухомості у Хмельницькому, Львові та Києві, а також елітними автомобілями, корпоративними правами на 48 мільйонів гривень, нерухомістю в Австрії, Іспанії та Туреччині. За версією слідства, посадовиця повинна пояснити походження близько 137 мільйонів гривень.
5 жовтня 2024 року Тетяні Крупі оголосили підозру у незаконному збагаченні. Її затримали працівники Державного бюро розслідувань (ДБР), але питання залишається відкритим: скільки ще таких “сонячних фермерів” приховано у системі МСЕК по всій країні?
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…
Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…