Ціни на хліб в Україні зросли на 14%, і ця тенденція продовжуватиметься через низку глобальних і внутрішніх чинників. Одним із головних факторів є зростання цін на пшеницю, спричинене посухою та зменшенням врожаїв у ключових регіонах, як-от Європа та США. Через ці несприятливі умови пропозиція зерна скорочується на фоні стабільного попиту, що штовхає ціни вгору.
Український врожай також постраждав від несприятливих погодних умов, що призвело до зниження експортного потенціалу країни. Це підвищило попит на пшеницю на внутрішньому ринку, що, своєю чергою, провокує подальше зростання цін на зерно.
Однак не лише пшениця впливає на вартість хліба. Значну частину ціни на кінцевий продукт становлять енергетичні витрати. Через регулярні відключення електроенергії та необхідність використовувати альтернативні джерела, витрати на виробництво хліба зросли у 4-5 разів. Це призвело до значного подорожчання випічки, оскільки підприємствам доводиться покривати ці додаткові витрати.
Ще одним вагомим чинником є інфляція, яка у серпні сягнула понад 7,5%. Унаслідок цього, ціни на хліб продовжуватимуть зростати, і експерти прогнозують підвищення на 2-3% щомісяця протягом наступних місяців.
Додатково на вартість хліба впливатимуть логістичні витрати, зокрема курс гривні до долара та можливе зростання цін на нафту. Це ще більше ускладнить ситуацію для українських споживачів, тому варто очікувати подальшого підвищення вартості хлібопродуктів.
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…