В Україні можуть суттєво зрости ціни на товари через підвищення витрат бізнесу на електроенергію, акцизи та нестачу робочих рук в аграрному секторі. За оцінками Національного банку, інфляція може досягти 8,5% до кінця року.
З 1 вересня планується поетапне підвищення акцизів на пальне, що створює додаткове навантаження для аграріїв. Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, Денис Марчук, каже, що це не лише ускладнить роботу фермерів, але й призведе до зростання цін на основні продукти харчування.
Вартість акцизів на пальне зросте з 139,5 до 330 євро за 1000 літрів до 2028 року, що негативно вплине на витрати бізнесу. Дефіцит робочої сили додає проблем, зокрема у зборі врожаю, оскільки багато водіїв техніки мобілізовані.
За рік, з липня 2023 по липень 2024, споживчі ціни в цілому зросли на 5,4%. Зокрема, ціна на хліб підвищилася на 10,1%, макаронні вироби — на 1,8%, риба — на 5,9%, а молоко — на 8,3%.
Найбільше подорожчання спостерігалося на вершкове масло, ціна якого зросла на 16,1%, а також на хліб (+10,1%). Водночас деякі продукти, такі як яйця (-25,6%), цукор (-1,9%), олія (-7,6%) і м’ясо (-0,7%), стали дешевшими.
Науковці прогнозують, що в найближчі місяці спостерігатимемо зниження цін на овочі, проте ситуація з хлібом та тваринницькою продукцією залишатиметься складною через високі ціни на сировину.
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…