В Україні можуть суттєво зрости ціни на товари через підвищення витрат бізнесу на електроенергію, акцизи та нестачу робочих рук в аграрному секторі. За оцінками Національного банку, інфляція може досягти 8,5% до кінця року.
З 1 вересня планується поетапне підвищення акцизів на пальне, що створює додаткове навантаження для аграріїв. Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, Денис Марчук, каже, що це не лише ускладнить роботу фермерів, але й призведе до зростання цін на основні продукти харчування.
Вартість акцизів на пальне зросте з 139,5 до 330 євро за 1000 літрів до 2028 року, що негативно вплине на витрати бізнесу. Дефіцит робочої сили додає проблем, зокрема у зборі врожаю, оскільки багато водіїв техніки мобілізовані.
За рік, з липня 2023 по липень 2024, споживчі ціни в цілому зросли на 5,4%. Зокрема, ціна на хліб підвищилася на 10,1%, макаронні вироби — на 1,8%, риба — на 5,9%, а молоко — на 8,3%.
Найбільше подорожчання спостерігалося на вершкове масло, ціна якого зросла на 16,1%, а також на хліб (+10,1%). Водночас деякі продукти, такі як яйця (-25,6%), цукор (-1,9%), олія (-7,6%) і м’ясо (-0,7%), стали дешевшими.
Науковці прогнозують, що в найближчі місяці спостерігатимемо зниження цін на овочі, проте ситуація з хлібом та тваринницькою продукцією залишатиметься складною через високі ціни на сировину.
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…
Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…
Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…
Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…
Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…