Випадки відмови у пенсії 60-річним стають все частішими в Україні. Такі люди змушені знову працювати і відкладати вихід на пенсію до 63 або 65 років.
Причини такої ситуації в українській пенсійній системі розкривають аналітики Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), до якої входять 37 країн.
Близько 14% українців, які досягли 60 років, не отримують пенсії. Через недостатній страховий стаж їм доводиться працювати ще декілька років – до 63 або 65 років.
За даними аналітиків, у період з 2019 по 2023 роки частка людей, які змогли вийти на пенсію до 60 років, знизилася з 25% до 11%. Водночас кількість громадян, які отримали пенсію після 60 років, зросла з 0,5% до 14%. Такі зміни спричинені підвищенням вимог до страхового стажу.
Нагадаємо, що для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати:
Імовірно, кількість тих, хто не зможе піти на пенсію одразу після досягнення пенсійного віку, з часом буде збільшуватися.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…