Заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи від ТЦК та як покарають за їх несплату

Після 17 липня ухилянтів від мобілізації почнуть штрафувати. Це важлива новина, адже вона стосується багатьох громадян України. У цій статі розповідаємо, хто саме виписуватиме штрафи, коли їх потрібно сплатити та що робити, якщо ви не згодні з рішенням.

Постанови про адміністративне стягнення за ухиляння від мобілізації матимуть право виписувати працівники ТЦК. Вони ретельно вивчають всі справи щодо порушення військового обліку та мобілізаційного законодавства. Штрафи можуть виписувати у будь-який час доби, адже робота ТЦК відбувається безперервно.

Робота в ТЦК, скрін: Youtube

Штрафи ТЦК необхідно сплатити протягом 15 днів від моменту отримання постанови про адміністративне порушення. Якщо ви вирішили оскаржити штраф у суді, але суд відхилив ваше оскарження, у вас є 15 днів з моменту рішення суду для сплати штрафу.

Якщо ви ігноруєте сплату штрафу, справа після зазначених термінів передається до виконавчої служби за місцем вашої реєстрації. Виконавча служба виносить окрему постанову і починає шукати ваше майно та кошти. Якщо на рахунках немає грошей, виконавча служба може арештувати ваше майно на суму заборгованих коштів. Важливо пам’ятати, що при несплаті штрафу вчасно, з вас стягуватиметься подвійна оплата.

Українці, які не згодні з адміністративною постановою про штраф, можуть оскаржити її у судовому порядку. Для цього законом передбачено десять днів. На момент розгляду справи працівники ТЦК не мають права повторно штрафувати військовозобов’язаного.

Автоматичних штрафів з 17 липня не буде. Штраф можуть виписати впродовж трьох місяців після того, як працівник ТЦК виявив порушення, або до одного року з моменту, коли громадянин вчинив адміністративне порушення. З 17 липня почнуть розсилати повістки військовозобов’язаним. Повістки надійдуть і тим, хто дані оновив, і тим, хто цього не зробив. Важливо знати, що повістка, надіслана рекомендованим відправленням, вважатиметься врученою з 17 липня, навіть якщо її не отримати особисто.

За неявку до ТЦК по повістці громадяни потраплятимуть у розшук. Тому важливо слідкувати за всіма повідомленнями та вчасно реагувати на повістки.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як змінилися зарплати у Києві: середній рівень у квітні 2025 року

Середня заробітна плата у столиці України становить 27,5 тисяч гривень для працівників з повною зайнятістю…

4 хв. ago

Sustainable — не означає нудно: як виглядати дорого й етично

У світі, де “fast fashion” — вже майже лайка, дедалі більше людей обирають sustainable-гардероб. Але…

16 хв. ago

Мобілізація 50+: що чекає чоловіків предпенсійного віку у ТЦК

В Україні триває дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Чоловіків віком…

30 хв. ago

Сніданок із TikTok: чи справді трендові рецепти того варті

Тост із авокадо, хмільний кавовий "далгона", сирники в повітряній фритюрниці чи вівсянка у банці —…

45 хв. ago

Гормональний детокс: як налагодити баланс без пігулок

Постійна втома, зміни настрою, проблеми зі сном і вагою — усе це може бути сигналом,…

56 хв. ago

У майбутньому океани Землі можуть стати фіолетовими

Японські дослідники виявили зв'язок між кольором океану і хімічним складом води багато століть тому. Відомо,…

1 годину ago