В Україні продовжується дія військового стану, а також відбувається загальна мобілізація. Деяким чоловікам військовозобов’язаного віку потрібно оновити свої облікові дані – це для того, щоб влада розуміла, який мобілізаційний резерв у країни.
Далі військовозобов’язаних змусять проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) для визначення ступеня придатності до служби.
Питання черговості призову до армії насамперед залежить від наявності військово-облікової спеціальності кожного призовника, заявляє член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, народний депутат Максим Бужанський.
“ЗСУ визначать самі, хто їм потрібен. Якщо людина оновила дані, її не повинні затримувати. Йому можуть виписати повістку для виклику до ТЦК, але тягнути її насильно ніхто не має права”, – заявив Бужанський для одного з українських видань.
У той же час рано говорити про направлення до піхотних військ та гарячих точок призовників без військової спеціальності. Залежно від потреб ЗСУ людей відправлятимуть до штабів, до військ спецпризначення чи зв’язку, а також навчатимуть управлінню дронами.
“Про перспективи опинитися на фронті поки що рано міркувати. Упевнений, що ті, хто не оновив дані, зіткнуться з непереборними труднощами у цивільній життєдіяльності та у відносинах з державою: оформленням документів, відкриттям рахунків, керуванням автомобілями та інше”, – пояснює Бужанський.
Колега нардепа з комітету Олександр Бакумов зазначає: оновлення даних не впливає на черговість набору до армії. Мобілізація триває відповідно до вимог кожної військової частини.
“Якщо вийде так, що до 17 липня велика кількість військовозобов’язаних не встигнуть оновити дані, парламент може розглянути деякі ініціативи. Політик наголошує на несправедливості такого підходу до громадян, які вже оновили дані.
А чи коректно взагалі говорити зараз, що до 7 мільйонів не встигнуть оновитись? Потрібно дивитися на кількість тих, хто оновився до 17 липня, звірити його з єдиним державним демографічним реєстром і розраховувати.
Якщо ми побачимо, що не зареєструвалася істотна цифра і тенденція оновлення позитивна, можу припустити, що Рада розгляне [заходи]. На сьогодні таке питання не стоїть, треба бачити результат виконання норм закону про мобілізацію, – розповідає політик.
Невелике американське містечко неподалік Філадельфії у штаті Нью-Джерсі вперше у своїй історії проголосувало за видачу ліцензій…
Жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми з інвалідністю віком до 18 років, мають право…
В Україні для всіх діє обмеження: розмір призначеної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів…
Голову Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва Тетяна Даниленко розповіла, що не платити…
Новий законопроект, зареєстрований у Верховній Раді, спрямований на суттєве посилення покарання за повторні порушення правил дорожнього…
Вчені дійшли висновку, що кліматичні зміни посилюють урагани: за останні шість років швидкість вітрів атлантичних…