В Україні розглядають питання запровадження економічного бронювання. Багато хто вважає, що відстрочку надаватимуть лише “багатим”, а воюватимуть лише бідні. У Верховній Раді оприлюднили варіант, за якого таке право отримають і ті, у кого немає високих зарплат.
Голова комітету з питань економічного розвитку й депутат Дмитро Наталуха заявив про появу розуміння ідеї економічної мобілізації. Тепер потрібно подивитися, як технічно інтегрувати ідею та зняти напругу у суспільстві.
“Щоб це не виглядало, що бронюватися зможуть лише ті, що мають гроші. У нас інші задача. Ми хочемо задіяти максимально ефективно економічні ресурси на користь війська”, – пояснив народний обранець.
Вказано, що без прозорої системи бронювання український бізнес не буде ефективним. Він навів у приклад СТО, що не можуть сплачувати по 20 тисяч гривень за кожного співробітника, якого хочуть забронювати. Але там постійно отримують послуги військовослужбовці. І можна запровадити специфічну модель економічної мобілізації.
Працювати вона може наступним чином. Якщо є потреба забронювати чотирьох робітників, що коштує 80 тисяч гривень, можна підписати догорів з будь-якою бригадою на безкоштовні послуги з лімітом на цю суму. І таким чином забезпечити відстрочку від служби для чотирьох фахівців.
“Тобто, у тебе немає грошей, або достатнього прибутку для того, щоб забронювати своїх працівників, але у тебе є товар, робота чи послуга, на які є попит серед військових – надай в межах вартості бронювання ці товари, роботи чи послуги військовим безплатно, і за це ти отримаєш можливість забронювати стільки працівників, скільки це відповідає вартості на місяць”, – наголосив Наталуха.
Нагадаємо, що запропоновано три законопроєкти для економічного бронювання.
Перший – про збільшений військовий збір до 20 тис. грн, другий – прив’язкою до мінімальної зарплати від 36 тис. грн, а третій – гібридний.
Спікер парламенту Руслан Стефанчук днями заявив, що жоден із зареєстрованих законопроєктів не має шансів на ухвалення.
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…