Українців змусять працювати на 5 років довше: як змінять вимоги для пенсії

В Україні з 2017-го щороку вимоги щодо стажу збільшуються на 12 місяців. Пенсійний вік прив’язали до стажу. Цього року треба мати щонайменше 31 рік стажу. В 2028-му – вже 35 років. Це вимога для виходу на пенсію в 60 років, і ті, хто її не виконають, змушені будуть працювати до 63 чи 65 років.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Отже, щоби отримати пенсію у 60, треба безперервно працювати щонайменше з 25 років. Притому важливо не просто працювати, а й платити внески зі своєї зарплати. Мешканка Дніпра Світлана розповідає: вона впродовж 20 років працює у продуктовому магазині, але офіційно оформлена тільки з 2017-го.

“Мені стажу не вистачить. Що робити? Працювати. Хазяйка оформила в 2017-му, коли я сама попросила. У мене племінник – журналіст. От коли пенсія стала від стажу залежати, він подзвонив і каже: “А у вас скільки стажу?”. Я порахувала: мені тоді і на пенсію в 63 роки не вистачило б, якби я не почала офіційно працювати. На пенсію я мала би вийти у 2028-му, але вийду в 2031-му, коли мені має бути 63″, – розповідає жінка.

Зараз розрахунків, скільки українців не зможуть вийти на пенсію в 60 років у 2028-му, немає. Останнім підрахункам вже більше семи років, з того часу ситуація кардинально змінилась (коронавірус, повномасштабна війна). Згідно зі старими підрахунками, у 2028-му пенсію в 60 років не зможуть отримати 45% українців такого віку (з них 5% працюватимуть до 65 років).

Скільки українців не зможуть виконати вимогу щодо стажу, сказати важко, розповідає OBOZ.UA старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко. “Це може бути і 60%, і 70%. Даних поки немає, також важко прогнозувати, яку ситуацію матимемо за рік-два”, – розповідає Ткаченко.

Вже зараз відбувається значне зменшення кількості пенсіонерів. Це пов’язано передусім із повномасштабною війною і окупацією, однак також це пояснюється і зростанням кількості тих, хто вимушений працювати довше.

Ольга Степанова

Recent Posts

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

11 хв. ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

14 хв. ago

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

15 хв. ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

22 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

25 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

27 хв. ago