Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що в Україні частіше вимагатимуть військово-облікові документи для отримання державних послуг. За його словами, це може стосуватися “сотень, якщо не тисяч” різних послуг, важливих для комфортного життя.
Про це очільник Мін’юсту розповів в інтервʼю Еммі Антонюк.
“Це необхідно, щоб людина з’явилася на радарах держави. Щоб вона розуміла, де людина перебуває, хто вона, що вона, які є засоби зв’язку. Це нормальний, правильний, природний процес. Процес триває. Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми. Але, на моє переконання, він буде з’являтись все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ”, — сказав Денис Малюська.
Він зазначив, що виняток становитимуть лише “критично важливі” послуги та послуги, пов’язані з дітьми та сім’єю.
Адвокатка Марина Бекало у коментарі сайту ТСН.ua розповіла, що станом на сьогодні без військово-облікового документу чоловікам від 18-60 років неможливо отримати консульські послуги за кордоном.
“Які ці послуги? Наприклад, отримання паспортного документу, посвідчення довіреностей, договорів, засвідчення документів, реєстрація актів цивільного стану”, — зазначила адвокатка.
Без військово-облікового документу оформити вказані консульські послуги неможливо, однак є такі виключення:
За словами Марини Бекало, на території України без наявного військово-облікового документу неможливо:
“Щодо заяв пана Малюськи щодо державної реєстрації прав на нерухоме майно, то поки що вони безпідставні. Зареєструвати право на нерухоме майно — земельні ділянки, житлову чи нежитлову нерухомість — без військово-облікового документу поки що можливо”, — зазначила ТСН.ua Марина Бекало.
Це стосується і оформлення права власності на рухоме майна — транспортні засоби.
“Але судячи з того, з якими темпами обмежуються права військовозобов’язаних чоловіків віком від 18-60 років, зокрема в отриманні адміністративних послуг, то ймовірно, скоро слід очікувати змін і в питаннях державної реєстрації прав на рухоме та нерухоме майно”, — вважає адвокатка.
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…