Мобілізують за борги: право на відстрочку може втратити ще одна категорія громадян

Право на відстрочку від мобілізації в Україні можуть втратити військовозобов’язані батьки трьох чи більше дітей віком до 18 років, які не сплачували аліменти понад три місяці.

Про це народна депутатка, членкиня парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз розповіла виданню LB.ua.

Зауважимо, що стаття 23 нового закону про мобілізацію передбачає відстрочку для військовозобов’язаних жінок і чоловіків, у яких “… на утриманні перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, за умови, що немає заборгованості зі сплати аліментів”.

Фріз повідомила, що в уряді запропонували нардепам позбавити права на відстрочку деяких осіб, а саме – боржників “зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці”. Таку пропозицію підтримали в оборонному комітеті парламенту.

Тож тепер втратити право на відстрочку від мобілізації можуть батьки трьох чи більше дітей, які понад три місяці не сплачували аліменти хоча б за одну дитину. Працівники ТЦК та СП отримають доступ до бази даних про заборгованість за несплату аліментів.

Фріз зауважила, що уряд ініціював цю норму з технічною помилкою в тексті, “тому комітет ухвалив її з урахуванням технічної правки (зі згадкою саме про аліменти). Щодо розрахунків, то ні Генеральний штаб, ні Міністерство оборони такої статистики не надавали. Проте ми всебічно довіряємо цій пропозиції”.

Скільки в Україні боржників за несплату аліментів

В LB.ua також повідомили з посиланням на відповідь на запит від Міністерства юстиції, що станом на 1 березня на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебувають 520,2 тис. документів про стягнення аліментів.

Заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко вказав, що наразі немає точної статистики батьків-боржників, які не сплатили аліменти за понад три місяці, і які мають трьох чи більше дітей. Проте, на думку посадовця, кількість людей, які можуть втратити відстрочку, може сягати не менш ніж 20 тис.

Як працюватиме механізм

У Мін’юсті вказали, що після набуття чинності закону про мобілізацію військовозобов’язані батьки трьох чи більше дітей мають протягом 60 днів прийти до ТЦК. Зокрема, це стосується чоловіків та жінок, які мають фармацевтичну чи медичну освіту.

У ТЦК таким особам варто підтвердити факт про виховання трьох чи більше неповнолітніх дітей, а також факт відсутності боргів щодо аліментів (якщо хтось із батьків має сплачувати аліменти). Заборгованість за понад три місяці навіть щодо однієї дитини може стати причиною втрати права на відстрочку від мобілізації.

“Далі ТЦК буде ухвалювати рішення щодо права на відстрочку. Або ж ні. Батьки знову отримають її, якщо погасять заборгованість. В іншому разі можуть бути мобілізовані”, – пояснили в міністерстві.

Нагадаємо, 17 квітня новий закон про мобілізацію був опублікований в офіційному парламентському виданні “Голос України”. Це означає, що закон набуде чинності через місяць, а саме 18 травня.

Ольга Степанова

Recent Posts

100 тисяч євро за переїзд: Італія платить за життя в горах — але є нюанс

На півночі Італії почали платити по 100 тисяч євро тим, хто готовий переїхати в гірські…

2 години ago

Не просто мішки: 10 хвороб, які ховаються під очима — ось список

Мішки під очима — не просто про втому чи косметику. Це може бути сигнал про…

2 години ago

ТЦК беруться за студентів: кого мобілізуватимуть вже у квітні

Студенти більше не можуть спати спокійно. У квітні ТЦК активніше перевірятимуть навчальні довідки. І якщо…

2 години ago

На Волині озброєний чоловік підстрелив єгеря і вбив його дружину

Кривава драма на Волині. У ніч проти 30 березня біля лісу в Луцькому районі невідомий…

2 години ago

Комуналка стане пасткою: не перевірив лічильник — платиш за сусідів

В Україні знову повернули обов’язкові перевірки лічильників. І хто проґавить — платитиме не за себе,…

2 години ago

Штрафи до 59 500 грн і тюрма до 5 років: як у квітні каратимуть ухилянтів

В Україні від квітня 2025-го посилюється відповідальність за спроби “вислизнути” від мобілізації. І мова вже…

2 години ago