В Україні дотримання правил військового обліку є обов’язковим. Однак існують конкретні випадки, коли військовозобов’язаних можуть зняти з обліку.
Юристи адвокатського об’єднання “Бачинський та партнери” роз’яснили, за яких умов це можливо, і які кроки слід виконати для офіційного зняття з військового обліку. Законодавство визначає чіткий перелік випадків, коли військовозобов’язаного можуть зняти з обліку:
Щоб знятися з обліку, військовозобов’язаний повинен особисто звернутися до ТЦК, де він перебуває на обліку, та подати заяву. Перед цим необхідно пройти всі мобілізаційні процедури, включно з оновленням облікових даних та проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК).
Для зняття з обліку потрібні такі документи:
Після розгляду документів військовозобов’язаний отримає відмітку “Знятий з військового обліку” у своїх військово-облікових документах.
Після отримання відмітки особа зобов’язана стати на військовий облік у новому ТЦК або іншому відповідному органі. Це потрібно зробити протягом 7 днів після зняття з попереднього обліку, але не раніше ніж за 3 дні до вибуття з місця проживання.
Юристи наголошують, що дотримання цих процедур є обов’язковим для всіх військовозобов’язаних громадян України.
Українці щомісяця сплачують за газ, але інколи навіть ті, хто не має боргів, можуть отримати…
Війна в Україні завершиться останніми місяцями 2025 року. Про це йдеться у базовому сценарії оновленого…
На Шрі-Ланці дикий слон атакував автомобіль, у якому їхали туристки з рф. Інцидент стався вранці…
Олександр Кучков – власник ритуальної служби у Запоріжжі. П’ять років тому він почав вести TikTok, де…
У квітні 2025 року деякі військовозобов'язані, які раніше мали право на відстрочку, підлягатимуть мобілізації. Про…
В Україні на продаж виставили радянський важкий танк Т-10, випущений ще в 1950 році. Відповідне оголошення було оприлюднено на платформі OLX. Власник просить за військовий…