В Україні продовжується процес загальної мобілізації, яка була подовжена Верховною Радою до 9 травня 2025 року.
Законодавство України передбачає чотири хвилі мобілізації, кожна з яких має свої критерії та категорії громадян, які підлягають призову. Про це написав адвокат Юрій Айвазян.
Першу хвилю складають громадяни до 40 років, що мають досвід служби в армії або брали участь у бойових діях. Це переважно колишні військові, які можуть бути мобілізовані у разі необхідності.
Друга хвиля включає осіб, які проходили строкову службу або службу за контрактом до 2014 року. Ці люди також мають досвід військової служби, але не брали участі у бойових діях після цього періоду.
Третя хвиля стосується військовослужбовців, які закінчили військові кафедри в університетах і отримали звання офіцерів запасу. Ця категорія утворює мобілізаційний резерв, який може бути призваний при потребі.
Четверта хвиля – це громадяни, які ніколи не служили в армії, але мають право бути мобілізованими, якщо вони не мають фізичних обмежень щодо служби. Це так званий громадський резерв, до якого належать всі інші військовозобов’язані громадяни.
Цей чіткий поділ на хвилі дозволяє оптимально організувати мобілізацію, враховуючи досвід, вік і фізичні можливості кожної категорії населення.
В Україні військовозобов'язаних чоловіків, які порушили правила військового обліку, поліція має право затримати та доставити до…
Кожна людина знає, що спадщина - завжди животрепетне питання, особливо якщо охочих отримати майно кілька. Існують різні…
Українські постачальники комунальних послуг і виробники енергії, як повідомляється, виявляють інтерес до підвищення тарифів на…
Українцям розповіли, кому із військовозобов'язаних потрібно пройти повторний медогляд та які можуть бути наслідки при порушенні вимог…
Рахунки за опалення взимку часом приходять космічні. Особливо прикро, якщо у квартирі або будинку насправді…
Кабінет Міністрів України оголосив про амбітні плани значно підвищити якість середньої освіти протягом наступних п’яти років. Основна…