Пенсійна реформа в Україні продовжує залишатись актуальною темою для мільйонів громадян. В останні роки система пенсійного забезпечення зазнає серйозних змін, спрямованих на покращення умов життя пенсіонерів та створення більш справедливого підходу до нарахування виплат.
Одним із ключових аспектів реформи є впровадження накопичувальної та бальної систем, що дозволить підвищити прозорість нарахування пенсій та стимулювати людей працювати офіційно, інформує Стіна.
Докладніше про те, що українцям вирішили подвоїти пенсії, повідомляють Новини.
Нещодавно в ефірі програми “День.LIVE” експерт із соціальних питань Сергій Коробкін зазначив, що для громадян із трудовим стажем 35 років і більше пенсії можуть значно зрости – з поточних 2800 грн до 5300 грн.
Це суттєва зміна, яка пов’язана з новими засадами формування пенсійних виплат. З 1 липня 2025 року набудуть чинності оновлені правила розрахунку, які ґрунтуються на двох компонентах: базовому та страховому.
Така система орієнтована стимулювання громадян брати участь у офіційної економіці, і навіть мотивувати їх довше залишатися у праці.
Для людей із тривалим стажем – 35 років і більше – нова формула розрахунку пенсій може стати особливо вигідною.
Експерти прогнозують, що значне збільшення пенсій чекає саме на тих, хто має великий трудовий стаж і регулярно сплачував страхові внески.
Для чоловіків, які пропрацювали не менше 35 років, та жінок зі стажем від 30 років такі зміни стануть відчутними.
Збільшення пенсій для цієї категорії громадян є справедливим кроком з огляду на їхній внесок в економіку країни.
Однак, нова система також передбачає посилення відповідальності громадян за формування своєї пенсії.
Ті, хто має мінімальний трудовий стаж або працював неофіційно, можуть мати справу з тим, що їхні виплати залишаться на рівні базового компонента.
Це наголошує на необхідності офіційного працевлаштування та регулярної сплати страхових внесків.
Накопичувальна система, яка також є частиною пенсійної реформи, дозволить громадянам самостійно формувати додаткові заощадження на старість.
За задумом, частина заробітної плати буде спрямовуватися на особистий пенсійний рахунок, кошти з якого можна буде використати після досягнення пенсійного віку.
Ця система дозволить диверсифікувати джерела пенсійних виплат та знизити навантаження на солідарну систему, де пенсії виплачуються за рахунок внесків працюючого населення.
Очікується, що накопичувальна система зробить пенсії більш стабільними та менш залежними від демографічних та економічних факторів.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…