Верховна Рада найближчого пленарного тижня розгляне законопроект 12178 про реформу МСЕК «Про запровадження оцінки повсякденного функціонування особистості». Про це повідомляє «Стіна».
Фінальна редакція законопроекту, схвалена профільним комітетом, передбачає, що пункти 9 та 14 год. 1 статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», які передбачають підстави для відстрочення наглядачам, викладуть у новій редакції. Зміни стосуються додавання як підстави для оцінки повсякденного функціонування особистості.
А саме, не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїм батьком, або матір’ю (батьком або матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за ув’язненням). медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, або рішенням експертної команди з оцінки повсякденного функціонування особи, яка померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутнім, оголошено померлою, та батько чи мати не мають інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані і можуть здійснювати за ними догляд), які щодо висновку медико-соціальної експертної комісії, або лікарсько-консультативної комісії установи охорони здоров’я або рішення експертної команди з оцінки повсякденного функціонування особи потребують постійного догляду» (нова редакція пункту 9).
Також не будуть підлягати заклику члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного і за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за ув’язненням) медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я або рішенням експертної комісії команди з оцінки повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступенів спорідненості норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня спорідненості особи з інвалідністю І або ІІ групи (нова редакція пункту 14).
Отже, зміст пунктів 9 і 14 не змінюється, але додається як підстави рішення експертної команди з оцінки повсякденного функціонування особистості.
Окремо у заключних положеннях визначається, що рішення, прийняті медико-соціальними експертними комісіями, документи, видані на підставі таких рішень, є законними та чинними, прирівнюються до рішень експертних команд щодо оцінки повсякденного функціонування особи, документів, виданих на підставі таких рішень експертних команд ( в тому числі виписок з рішень) і продовжують бути підставами для оформлення або продовження надання особам інвалідністю прав, статусів, пільг, пенсій, допомог, компенсацій, надбавок, інших соціальних гарантій тощо, у тому числі для цілей, визначених у законах України «Про військовий обов’язок та військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» , на весь термін дії довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією для проведення планового оцінювання повсякденного функціонування особи експертними командами щодо оцінки повсякденного функціонування.
Разом з тим, даний законопроект, як писала «Судово-юридична газета», також передбачає, що чоловіки віком від 25 до 60 років, яким було встановлено другу чи третю групу інвалідності із зазначенням терміну повторного огляду, зобов’язані будуть у період з 1 квітня 2025 року по 1 листопада 2025 року пройти оцінювання повсякденного функціонування особи відповідно до нового закону про реформу МСЕК та Порядку проведення оцінки повсякденного функціонування особи, затвердженої Кабінетом Міністрів. Це стосуватиметься випадків, коли особі інвалідність із зазначенням терміну повторного огляду була встановлена до введення закону про реформу МСЕК, тобто, до 1 січня 2025 року, та термін повторного огляду припав на період військового стану на території України, але особа відповідно з умовами, встановленими Кабміном, не відбувалося такого повторного огляду в медико-соціальних експертних комісіях.
Крім того, документ передбачає, що особам з інвалідністю повторний огляд, яких було призначено з 1 січня 2025 року, але які не змогли його своєчасно пройти, термін інвалідності продовжується до дати прийняття рішення за результатами проведення оцінки повсякденного функціонування особи, але не довше ніж до 1 липня 2025р.
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…