Про підвищення й не мрійте: пенсіонери не стримують сліз – надбавки не буде

Питання соціальної підтримки населення стало одним із ключових в обговоренні державного бюджету на 2025 рік.

Керівництво країни ухвалило рішення залишити прожитковий мінімум та мінімальну заробітну плату на рівні 2024 року. Це викликано необхідністю підтримки стабільності бюджету, незважаючи на критику з боку експертів та громадськості.

Докладніше про те, що в Україні не підвищуватимуть соціальних виплат, інформує Стіна.

Глава бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в інтерв’ю ЗМІ пояснила, що кожне підвищення прожиткового мінімуму на 100 грн потребує додаткових 11 млрд грн із державного бюджету.

Своєю чергою, збільшення мінімальної зарплати на ту саму суму коштує 5,3 млрд грн. Ці показники впливають на витрати у бюджетній сфері, виплати соціальної допомоги та трансферти до Пенсійного фонду.

Міністр фінансів Сергій Марченко наголосив, що збереження соціальних стандартів на поточному рівні дозволить уникнути перевитрати бюджету та забезпечити стабільність системи соціальних виплат.

Так, мінімальна заробітна плата залишиться на рівні 8000 грн, а мінімальна пенсія – на позначці 2361 грн.

Економічна ситуація, пов’язана з війною та обмеженими ресурсами, змушує уряд зосередитися на пріоритетних напрямках. З 2022 року Україні вдалося уникнути затримок у виплатах пенсій та соціальної допомоги, незважаючи на військові дії та фінансове навантаження.

“Ми забезпечимо всі потреби соціально незахищених категорій. Жодного разу з початку повномасштабного вторгнення не було затримок у виплатах пенсій чи іншої соціальної допомоги”, – заявив Марченко.

Заморожування соціальних стандартів має подвійний ефект. З одного боку, воно дозволяє утримувати баланс бюджету, уникати додаткових запозичень та зберігати стабільність фінансової системи.

З іншого боку, відсутність індексації доходів і натомість інфляції може призвести до зниження купівельної спроможності населення.

Люди з низькими доходами, особливо пенсіонери, опиняться в ситуації, де їхні кошти знецінюватимуться, що посилює соціальну нерівність.

Експерти також зазначають, що заморожування мінімальної зарплати та пенсій може негативно позначитися на внутрішньому попиті. Зниження купівельної спроможності обмежує розвиток малого та середнього бізнесу, що уповільнює економічне зростання.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Коли можна законно не йти за повісткою ТЦК: штрафу не буде

Ігнорування повістки та неявка до ТЦК несе за собою наслідки у вигляді штрафу у розмірі…

27 секунд ago

Для охорони Трампа використовують роботів-собак: що про них відомо (відео)

Для охорони приватної вілли “Мар-а-Лаго” в Палм-Біч (штат Флорида), яка є основним місцем проживання обраного…

3 хв. ago

У центрі Києва чоловік влаштував стрілянину перед очима патрульних (відео)

У ніч на 17 листопада у Києві сталася стрілянина. Невідомий відкрив вогонь просто на очах у…

8 хв. ago

Легендарний Холіфілд відреагував на поразку Майка Тайсона від Джейка Пола

Колишній абсолютний чемпіон світу у двох вагових категоріях Евандер Холіфілд прокоментував поразку колишнього абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі Майка Тайсона у бою з популярним блогером Джейком Полом. Поєдинок…

15 хв. ago

Годинник капітана «Титаніка» продається за £ 1,56 млн

Золотий кишеньковий годинник, подарований капітану пароплава, який врятував понад 700 пасажирів з Титаніка, продали за рекордні…

19 хв. ago

Військовий пояснив, як треба мобілізувати 18-річних: “Жарти, теплі стосунки, спільна мета”

Боєць 3-ї окремої штурмової бригади з позивним "Тунець" поділився своїми думками про мобілізацію чоловіків віком…

42 хв. ago