Про підвищення й не мрійте: пенсіонери не стримують сліз – надбавки не буде

Питання соціальної підтримки населення стало одним із ключових в обговоренні державного бюджету на 2025 рік.

Керівництво країни ухвалило рішення залишити прожитковий мінімум та мінімальну заробітну плату на рівні 2024 року. Це викликано необхідністю підтримки стабільності бюджету, незважаючи на критику з боку експертів та громадськості.

Докладніше про те, що в Україні не підвищуватимуть соціальних виплат, інформує Стіна.

Глава бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в інтерв’ю ЗМІ пояснила, що кожне підвищення прожиткового мінімуму на 100 грн потребує додаткових 11 млрд грн із державного бюджету.

Своєю чергою, збільшення мінімальної зарплати на ту саму суму коштує 5,3 млрд грн. Ці показники впливають на витрати у бюджетній сфері, виплати соціальної допомоги та трансферти до Пенсійного фонду.

Міністр фінансів Сергій Марченко наголосив, що збереження соціальних стандартів на поточному рівні дозволить уникнути перевитрати бюджету та забезпечити стабільність системи соціальних виплат.

Так, мінімальна заробітна плата залишиться на рівні 8000 грн, а мінімальна пенсія – на позначці 2361 грн.

Економічна ситуація, пов’язана з війною та обмеженими ресурсами, змушує уряд зосередитися на пріоритетних напрямках. З 2022 року Україні вдалося уникнути затримок у виплатах пенсій та соціальної допомоги, незважаючи на військові дії та фінансове навантаження.

“Ми забезпечимо всі потреби соціально незахищених категорій. Жодного разу з початку повномасштабного вторгнення не було затримок у виплатах пенсій чи іншої соціальної допомоги”, – заявив Марченко.

Заморожування соціальних стандартів має подвійний ефект. З одного боку, воно дозволяє утримувати баланс бюджету, уникати додаткових запозичень та зберігати стабільність фінансової системи.

З іншого боку, відсутність індексації доходів і натомість інфляції може призвести до зниження купівельної спроможності населення.

Люди з низькими доходами, особливо пенсіонери, опиняться в ситуації, де їхні кошти знецінюватимуться, що посилює соціальну нерівність.

Експерти також зазначають, що заморожування мінімальної зарплати та пенсій може негативно позначитися на внутрішньому попиті. Зниження купівельної спроможності обмежує розвиток малого та середнього бізнесу, що уповільнює економічне зростання.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

5 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

7 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

17 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

22 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

32 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

38 хв. ago