Пенсіонерам приготували нові обмеження: уріжуть виплати з наступного року

Якщо ви пенсіонер з чорнобильським статусом і звикли до додаткових виплат — настав час затягнути паски. У новому проєкті держбюджету на 2025 рік уряд підготував зміни, які можуть вдарити по гаманцях тих, хто отримує так звані “чорнобильські” пенсії. Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в інтерв’ю для Forbes Ukraine заявила, що уряд має на меті обмежити виплати чорнобильцям, щоб зупинити хвилю “схем” і шахрайських маневрів.

Як з’ясувалося, деякі «спритні» громадяни навчилися обходити закон, реєструючись у Чорнобильській зоні та отримуючи завдяки цьому чималі доплати. Зараз це спричинило справжню лавину судових позовів — понад 138 тисяч українців претендують на підвищення своїх виплат. Загалом, як підрахували аналітики, це може вилитися в колосальні 15 мільярдів гривень додаткових витрат для держбюджету. Звучить як жарт, але це далеко не так.

Аудит Пенсійного фонду лише підтвердив масштаби проблеми: багато з тих, хто претендує на пенсії чорнобильців, ніколи навіть не жили на територіях з радіаційним забрудненням. Іноді один підозрілий «чорнобилець» може з’явитися за фальшивою адресою разом із десятками інших «однодумців».

Замість того щоб повністю згорнути виплати для чорнобильців, уряд вирішив піти іншим шляхом і скоротити перелік осіб, що мають право на ці виплати. Тепер лише ті, хто був зареєстрований у зоні відчуження з 1986 по 1993 рік, матимуть доступ до чорнобильської пенсії. Проєкт із цими поправками вже внесено на друге читання бюджету.

Зараз в Україні нараховується близько 639 тисяч громадян зі статусом чорнобильців. Найбільше таких людей проживає у Київській області — близько 206 тисяч, далі йдуть Рівненська та Житомирська області. І як би це не звучало, але цифра ця надзвичайно «дорога» для державного бюджету.

Наразі чорнобильські пенсії обчислюються з урахуванням фактичних збитків. Це або зарплата, яку людина отримувала в зоні у 1986-1990 роках, або п’ятикратний розмір мінімальної зарплати на початок року. Тож для багатьох такі пенсії стали, по суті, страховкою на старість. Але тепер уряд вирішив, що частину «пільгових» пенсіонерів усе-таки варто позбавити доступу до цієї вигоди.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

31 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

33 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

43 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

48 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

58 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago