Скандал із бронежилетами на 2 млрд грн: експосадовців Міноборони судитимуть за розтрату

Прокурори Офісу Генерального прокурора направили до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) обвинувальний акт стосовно колишнього заступника Міністра оборони України, керівника Департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, а також ексначальника управління розвитку речового забезпечення ЗСУ. Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Цим особам висунуто обвинувачення у розтраті державного майна та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).

Як діяли обвинувачені?

За даними слідства, під час воєнного стану обвинувачені організували закупівлю неякісних бронежилетів на суму майже 2 мільярди гривень, виділених з державного бюджету. У 2022 році між Міністерством оборони та іноземними компаніями укладено договори про закупівлю засобів індивідуального захисту з порушенням процедур, передбачених законодавством. Амуніцію закупили за завищеними цінами та з 100% передоплатою, без належної перевірки її якості.

Колишні посадовці прийняли неякісні бронежилети та відправили їх на військові склади, не забезпечивши належного контролю за відповідністю стандартам.

Експертиза: бронежилети не відповідають стандартам

Результати експертиз показали, що поставлена амуніція не відповідає державним та військовим стандартам України. За технічними характеристиками вона не здатна належним чином захищати військовослужбовців. Бронежилети, закуплені підозрюваними, не відповідають вимогам, встановленим для такого типу продукції.

Внаслідок цього деякі підрозділи ЗСУ залишилися без належного захисту, що загалом завдало шкоди державі на майже 2 мільярди гривень.

Хто стоїть за розслідуванням?

Досудове розслідування здійснювалося Державним бюро розслідувань (ДБР) у співпраці з оперативними підрозділами ДБР та контррозвідкою СБУ. Встановлено, що колишні посадовці діяли за змовою, організовуючи придбання неякісної продукції на користь іноземних компаній.

Історія корупційного скандалу

Нагадаємо, що у січні цього року Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру у розтраті майже мільярда гривень на закупівлю бронежилетів. Підозри отримали колишні високопосадовці Міноборони, зокрема заступник міністра та керівник департаменту держзакупівель.

Слідство встановило, що у 2022 році підозрювані придбали для потреб ЗСУ 50 тисяч бронежилетів, які за якісними характеристиками не відповідали державним вимогам. Бронежилети було закуплено у компанії-нерезидента, кінцевими власниками якої, за даними слідства, є громадяни РФ. Висновки судових експертиз — балістичної, товарознавчої та економічної — підтвердили, що неналежна якість поставок завдала державі збитків у розмірі 948 мільйонів гривень.

Що далі?

Справу розглядатиме ВАКС, а обвинувачені постануть перед судом. У разі доведення їхньої провини, колишні посадовці Міноборони можуть отримати покарання відповідно до законодавства, що передбачає суворі санкції за подібні злочини, особливо в умовах воєнного стану.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Бангладеш почав полювання на експрем’єрку: Хасіна звинувачується в жахливих злочинах

Міжнародний кримінальний трибунал Бангладеш ухвалив ордер на арешт колишньої прем’єр-міністерки Шейхи Хасіни. Її звинувачують у…

6 хв. ago

Що показують соцопитування: чому в штабі Гарріс напередодні виборів б’ють на сполох

Віце-президент США Камала Гарріс вирішила переглянути свою передвиборчу кампанію, зосереджуючись на залученні чоловічого електорату та…

1 годину ago

Мобілізаційний сплеск: у ТЦК похвалилися ефективністю своїх рейдів

Рейди, організовані територіальними центрами комплектування (ТЦК) у громадських місцях, сприяють підвищенню мобілізаційної активності та свідомості…

1 годину ago

Тайваньські вчені створили перший у світі компактний квантовий комп’ютер

Дослідники з Тайваню оголосили про створення найменшого у світі однофотонного квантового комп’ютера, що може змінити…

1 годину ago

В Києві організували схему втечі чоловіків до Польщі на «навчання»

У Києві правоохоронці викрили масштабну аферу, за якою місцевий мешканець пропонував послуги незаконного перетину кордону…

1 годину ago

Росіяни створили фейковий сайт Держприкордонслужби України

У мережі Інтернет виявили фейковий сайт, який повністю імітував дизайн і структуру офіційного вебресурсу Державної…

1 годину ago