Несплата штрафу від ТЦК загрожує українцям списанням грошей з рахунків та арештом майна

При несплаті штрафу від ТЦК держава може примусово стягнути борг через списання грошей із банківських рахунків чи вилучати майно.

Як передає “Хвиля”, про це пише Судово-юридична газета.

Мобілізація в Україні триває і військовозобов’язаним почали надсилати повістки поштою. Якщо повістку не вдалося вручити особисто, громадянин має три дні, щоб забрати її. Інакше людині може загрожувати штраф, який буде призначений заочно. При цьому рішення територіального центру комплектування (ТЦК) матиме чинність виконавчого документа.

Як пише видання, розмір штрафу може становити від 17 000 до 25 500 гривень. Якщо штраф не буде сплачено добровільно, може розпочатися процес примусового стягнення. Міністерство юстиції повідомило у відповідь на запит, що у такому разі ухвала про штраф буде направлена ​​до місцевого органу державної виконавчої служби для примусового виконання. Це може бути зроблено за місцем проживання порушника, його роботи або за місцезнаходженням його майна, відповідно до встановленого законом порядку.

ТЦК і СП

Зверніть увагу, що, виходячи з законодавства, штраф має бути сплачений не пізніше ніж через 15 днів з моменту вручення постанови про накладення штрафу. У разі оскарження такої ухвали – не пізніше ніж через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Якщо ж штраф не сплатити, то далі відбувається примусове стягнення коштів та майна боржника.

“Абзацом 1 ч. 1 статті 48 Закону визначено, що звернення стягнення на майно боржника полягає у його арешті, вилучення (списанні коштів з рахунків) та примусової реалізації (подання електронних грошей до погашення в обмін на кошти, що перераховуються на відповідний рахунок органу державної податкової адміністрації) виконавчої служби). При цьому, згідно з ч. 2 статті 56 Закону, арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника”, – пише “Судово -юридична газета”.

При цьому при стягненні боргу насамперед звертають увагу на кошти боржника – як у національній, так і в іноземній валюті, включаючи кошти на банківських рахунках. Якщо грошей немає або їх недостатньо, стягнення поширюється на інше майно. Розмір стягнення включає не лише основну суму боргу, а й додаткові витрати: виконавчий збір, витрати на провадження, штрафи та винагороду виконавця.

Якщо майно перебуває у спільній власності, стягнення стосується лише частки боржника, яку визначає суд. Важливо, що якщо сума боргу не перевищує 160 тисяч гривень (що дорівнює 20 мінімальним зарплатам), то єдине житло боржника та земельну ділянку під ним не підлягають стягненню. У такому разі виконавець повинен шукати інші способи стягнення боргу рахунок іншого майна боржника.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Гіркін, якого ув’язнила РФ, розкритикував російський осінній наступ в Україні

Ігор Гіркін, колишній російський офіцер та націоналіст, який наразі перебуває у в'язниці, висловив сумніви щодо…

8 хв. ago

Кому з українських політиків населення довіряє найбільше і найменше – опитування Центру Разумкова

Станом на осінь 2024 року президент України Володимир Зеленський зберігає найвищий рівень довіри українців. Водночас його рейтинг поступово падає. Найменше українці довіряють Юрію…

16 хв. ago

Дональд Трамп назвав себе “батьком екстракорпорального запліднення” – HuffPost

Кандидат від Республіканської партії на пост президента США Дональд Трамп заявив цієї середи, 16 жовтня,…

26 хв. ago

Коштує шалену суму: британець знайшов рідкісну монету в полі через 20 років пошуків (фото)

59-річний Пол Кейпвелл із Великої Британії знайшов рідкісну монету в полі після 20 років пошуків.…

35 хв. ago

Мобілізація в Україні потребує змін: Заход не вірять у перемогу “армії дідів”

В Україні знову напружена ситуація з мобілізацією. Представники ТЦК та СП разом з поліцією вдаються до вуличних…

40 хв. ago

Режим інкогніто в браузері виявився з підлянкою: чим його замінити

Зараз, коли за вашими діями в інтернеті пильно спостерігають пошукові та рекламні боти, режим інкогніто…

43 хв. ago