2500 доларів за свободу: адвокат запевняє, що ТЦК вимагають гроші під час вуличних рейдів

В Україні ситуація з мобілізаційними рейдами та діяльністю Територіальних центрів комплектування викликає все більше занепокоєння. Затримання чоловіків на вулицях та випадки вимагання хабарів стали поширеними.

Правозахисник Дмитро Павліченко у своєму коментарі для i-ua.tv підкреслив, що корупція всередині ТЦК стає серйозною загрозою для країни, адже кошти, які мали б йти на підтримку Збройних сил України та лікування поранених бійців, потрапляють до кишень окремих представників цих структур.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Як зазначає Павліченко, основна проблема полягає у відсутності законодавчої бази для регулювання діяльності ТЦК. «Досі не прийнято закону про ТЦК, тому його не існує як органу влади. Саме через це представники ТЦК можуть безкарно здійснювати свої дії, затримуючи чоловіків та вимагаючи хабарі», — наголошує правозахисник.

Це створює простір для безконтрольних дій, а корупція стає невід’ємною частиною роботи цих структур. За словами правозахисника, величезні суми, які представники ТЦК отримують в ході рейдів, мали б йти на ЗСУ та потреби громади, проте немає механізмів, які б забезпечили це.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Павліченко стверджує, що громади повинні об’єднуватися і вимагати, щоб усі хабарі, які отримують представники ТЦК, йшли на потреби ЗСУ. На його думку, кожна громада має право самостійно обирати представників ТЦК, яким довіряють люди. «Наразі ж людей призначають без узгодження з громадою, і часто це не найкращі представники українського народу», — пояснює він.

Правозахисник нагадав про скандал, що стався в Одесі, де в кабінеті керівника обласного ТЦК знайшли символи іншої держави. Павліченко підкреслює, що такі дії мають каратися, адже вони є прямою зрадою українського народу.

Проблема з мобілізаційними перевірками набуває все більшого масштабу. Рейди прокотилися по різних містах України: затримання чоловіків відбуваються біля торгових центрів, у барах, спортзалах і навіть на весіллях. У деяких випадках це призводило до сутичок і конфліктів. Затримані чоловіки повідомляли про вимагання хабарів у розмірі 2500 доларів.

Павліченко вважає, що вирішення проблеми лежить у руках громад. Громади повинні активно захищати свої права та вимагати прозорості у діяльності ТЦК. Прийняття закону про ТЦК та чітке врегулювання процедур мобілізації знизить рівень корупції та створить механізми контролю над роботою цих структур.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Мир з Росією: названо ідеальну формулу для України, яка сподобається не всім

Публічна частина плану перемоги Володимира Зеленського є гаслами для широкого загалу, вважає політолог Олексій Копитько.…

3 хв. ago

Підірвався на міні: в Егейському морі виявили підводний човен, який розшукували 80 років

Британський підводний човен часів Другої світової війни з 64 членами екіпажу виявили біля Грецького острова. …

12 хв. ago

ТЦК посилюють правила перевірок військовозобов’язаних

11 жовтня в Україні набув чинності наказ Міністерства оборони №532, яким затверджено Інструкцію щодо застосування фото- та…

21 хв. ago

Накопичилося за 3 роки: Газмережі надсилають усім клієнтам нові платіжки

В останні місяці мешканці багатоквартирних будинків Житомирської області почали отримувати нові квитанції від місцевої філії компанії «Газмережі».…

29 хв. ago

Київ б’є рекорди: на скільки підскочили ціни на оренду житла

У вересні 2022 року середня вартість оренди однокімнатної квартири в Києві становила 10 000 грн,…

40 хв. ago

Тотальний контроль українців посилюють: відстежуватиме не лише ТЦК

Усі небанківські фінансові установи, які працюють із клієнтськими коштами, мають бути готові до можливих штрафів,…

49 хв. ago