В Україні ситуація з мобілізаційними рейдами та діяльністю Територіальних центрів комплектування викликає все більше занепокоєння. Затримання чоловіків на вулицях та випадки вимагання хабарів стали поширеними.
Правозахисник Дмитро Павліченко у своєму коментарі для i-ua.tv підкреслив, що корупція всередині ТЦК стає серйозною загрозою для країни, адже кошти, які мали б йти на підтримку Збройних сил України та лікування поранених бійців, потрапляють до кишень окремих представників цих структур.
Як зазначає Павліченко, основна проблема полягає у відсутності законодавчої бази для регулювання діяльності ТЦК. «Досі не прийнято закону про ТЦК, тому його не існує як органу влади. Саме через це представники ТЦК можуть безкарно здійснювати свої дії, затримуючи чоловіків та вимагаючи хабарі», — наголошує правозахисник.
Це створює простір для безконтрольних дій, а корупція стає невід’ємною частиною роботи цих структур. За словами правозахисника, величезні суми, які представники ТЦК отримують в ході рейдів, мали б йти на ЗСУ та потреби громади, проте немає механізмів, які б забезпечили це.
Павліченко стверджує, що громади повинні об’єднуватися і вимагати, щоб усі хабарі, які отримують представники ТЦК, йшли на потреби ЗСУ. На його думку, кожна громада має право самостійно обирати представників ТЦК, яким довіряють люди. «Наразі ж людей призначають без узгодження з громадою, і часто це не найкращі представники українського народу», — пояснює він.
Правозахисник нагадав про скандал, що стався в Одесі, де в кабінеті керівника обласного ТЦК знайшли символи іншої держави. Павліченко підкреслює, що такі дії мають каратися, адже вони є прямою зрадою українського народу.
Проблема з мобілізаційними перевірками набуває все більшого масштабу. Рейди прокотилися по різних містах України: затримання чоловіків відбуваються біля торгових центрів, у барах, спортзалах і навіть на весіллях. У деяких випадках це призводило до сутичок і конфліктів. Затримані чоловіки повідомляли про вимагання хабарів у розмірі 2500 доларів.
Павліченко вважає, що вирішення проблеми лежить у руках громад. Громади повинні активно захищати свої права та вимагати прозорості у діяльності ТЦК. Прийняття закону про ТЦК та чітке врегулювання процедур мобілізації знизить рівень корупції та створить механізми контролю над роботою цих структур.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…