2500 доларів за свободу: адвокат запевняє, що ТЦК вимагають гроші під час вуличних рейдів

В Україні ситуація з мобілізаційними рейдами та діяльністю Територіальних центрів комплектування викликає все більше занепокоєння. Затримання чоловіків на вулицях та випадки вимагання хабарів стали поширеними.

Правозахисник Дмитро Павліченко у своєму коментарі для i-ua.tv підкреслив, що корупція всередині ТЦК стає серйозною загрозою для країни, адже кошти, які мали б йти на підтримку Збройних сил України та лікування поранених бійців, потрапляють до кишень окремих представників цих структур.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Як зазначає Павліченко, основна проблема полягає у відсутності законодавчої бази для регулювання діяльності ТЦК. «Досі не прийнято закону про ТЦК, тому його не існує як органу влади. Саме через це представники ТЦК можуть безкарно здійснювати свої дії, затримуючи чоловіків та вимагаючи хабарі», — наголошує правозахисник.

Це створює простір для безконтрольних дій, а корупція стає невід’ємною частиною роботи цих структур. За словами правозахисника, величезні суми, які представники ТЦК отримують в ході рейдів, мали б йти на ЗСУ та потреби громади, проте немає механізмів, які б забезпечили це.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Павліченко стверджує, що громади повинні об’єднуватися і вимагати, щоб усі хабарі, які отримують представники ТЦК, йшли на потреби ЗСУ. На його думку, кожна громада має право самостійно обирати представників ТЦК, яким довіряють люди. «Наразі ж людей призначають без узгодження з громадою, і часто це не найкращі представники українського народу», — пояснює він.

Правозахисник нагадав про скандал, що стався в Одесі, де в кабінеті керівника обласного ТЦК знайшли символи іншої держави. Павліченко підкреслює, що такі дії мають каратися, адже вони є прямою зрадою українського народу.

Проблема з мобілізаційними перевірками набуває все більшого масштабу. Рейди прокотилися по різних містах України: затримання чоловіків відбуваються біля торгових центрів, у барах, спортзалах і навіть на весіллях. У деяких випадках це призводило до сутичок і конфліктів. Затримані чоловіки повідомляли про вимагання хабарів у розмірі 2500 доларів.

Павліченко вважає, що вирішення проблеми лежить у руках громад. Громади повинні активно захищати свої права та вимагати прозорості у діяльності ТЦК. Прийняття закону про ТЦК та чітке врегулювання процедур мобілізації знизить рівень корупції та створить механізми контролю над роботою цих структур.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Заднім числом. Як ФОП платитимуть військовий збір. Перші роз’яснення

В Україні І та ІІ групи ФОП (фізичних осіб-підприємців) вперше заплатять військовий збір вже у…

56 секунд ago

У Львові співробітники ТЦК прийшли з рейдом у спортзал (фото, відео)

Працівники Територіального центру комплектування здійснили рейд до фітнес-клубу "Олімп" у Львові, де проводили перевірку та…

10 хв. ago

В НАТО зажадали демаркації всіх кордонів України – AP

Межі України мають бути чітко демарковані, перш ніж вона матиме можливість вступити до НАТО. Про…

18 хв. ago

Несплата штрафу від ТЦК загрожує українцям списанням грошей з рахунків та арештом майна

При несплаті штрафу від ТЦК держава може примусово стягнути борг через списання грошей із банківських рахунків…

26 хв. ago

У кепці та без макіяжу: Кейт Міддлтон не змогла замаскуватися і злитися з натовпом

Дружина принца Вільяма з'явилася на шкільному стадіоні, де проходив матч між дитячими футбольними командами. Кейт вболівала…

35 хв. ago

МВС вводить тотальний контроль за іспитами на водійські права: що зміниться

Міністерство внутрішніх справ України впроваджує нові заходи для мінімізації корупційних ризиків під час складання іспитів…

46 хв. ago