В Україні ситуація з мобілізаційними рейдами та діяльністю Територіальних центрів комплектування викликає все більше занепокоєння. Затримання чоловіків на вулицях та випадки вимагання хабарів стали поширеними.
Правозахисник Дмитро Павліченко у своєму коментарі для i-ua.tv підкреслив, що корупція всередині ТЦК стає серйозною загрозою для країни, адже кошти, які мали б йти на підтримку Збройних сил України та лікування поранених бійців, потрапляють до кишень окремих представників цих структур.
Як зазначає Павліченко, основна проблема полягає у відсутності законодавчої бази для регулювання діяльності ТЦК. «Досі не прийнято закону про ТЦК, тому його не існує як органу влади. Саме через це представники ТЦК можуть безкарно здійснювати свої дії, затримуючи чоловіків та вимагаючи хабарі», — наголошує правозахисник.
Це створює простір для безконтрольних дій, а корупція стає невід’ємною частиною роботи цих структур. За словами правозахисника, величезні суми, які представники ТЦК отримують в ході рейдів, мали б йти на ЗСУ та потреби громади, проте немає механізмів, які б забезпечили це.
Павліченко стверджує, що громади повинні об’єднуватися і вимагати, щоб усі хабарі, які отримують представники ТЦК, йшли на потреби ЗСУ. На його думку, кожна громада має право самостійно обирати представників ТЦК, яким довіряють люди. «Наразі ж людей призначають без узгодження з громадою, і часто це не найкращі представники українського народу», — пояснює він.
Правозахисник нагадав про скандал, що стався в Одесі, де в кабінеті керівника обласного ТЦК знайшли символи іншої держави. Павліченко підкреслює, що такі дії мають каратися, адже вони є прямою зрадою українського народу.
Проблема з мобілізаційними перевірками набуває все більшого масштабу. Рейди прокотилися по різних містах України: затримання чоловіків відбуваються біля торгових центрів, у барах, спортзалах і навіть на весіллях. У деяких випадках це призводило до сутичок і конфліктів. Затримані чоловіки повідомляли про вимагання хабарів у розмірі 2500 доларів.
Павліченко вважає, що вирішення проблеми лежить у руках громад. Громади повинні активно захищати свої права та вимагати прозорості у діяльності ТЦК. Прийняття закону про ТЦК та чітке врегулювання процедур мобілізації знизить рівень корупції та створить механізми контролю над роботою цих структур.
У Ленінградської області Росії стався трагічний інцидент з 55-річним чоловіком, який загинув через нещасний випадок.…
Сьогодні вступив у дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку…
Періс Гілтон, яка нещодавно влаштувала розкішне свято з нагоди першого дня народження своєї доньки Лондон, заявила, що…
Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) у Львівській області викрили три благодійні фонди. За даними правоохоронців,…
Шуби активно вриваються в моду з початком холодного сезону, тож без них нам не обійтися.…
Американський підприємець і ранній криптоінвестор нещодавно оголосив публічне полювання за п'ятьма різними скринями зі скарбами,…