Українцям показали, скільки заробляють чиновники.
Про це пише Економічна правда, посилаючись на дані Мінфіну.
У липні 2024 року зарплати держслужбовців у центральних органах влади України значно зросли. У середньому вони досягли понад 50 тисяч гривень, що у два з половиною рази перевищує офіційну середню зарплату по країні. Особливо помітно збільшилися прибутки фахівців. За перші шість місяців року їхня середня зарплата піднялася на 50%, досягнувши 40 тисяч гривень.
Найвищі зарплати серед держслужбовців – у Міністерстві економіки. Там з початку року середній заробіток фахівця зріс удвічі – з 38 000 до 77 000 гривень. Загалом у Мінекономіки з урахуванням керівного складу середній показник становить 103,7 тис. грн.
Серед центральних органів влади України одні із найвищих зарплат одержують співробітники НКРЕКУ (Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг). Їхній середній заробіток становить близько 101,7 тисяч гривень.
Значне зростання зарплат спостерігається й у інших міністерствах. Зокрема, працівники Мін’юсту, Мінфіну та Міністерства цифрової трансформації наразі отримують у середньому понад 50 000 гривень. Це приблизно у півтора рази більше, ніж раніше.
Фактична кількість держслужбовців у центральних органах влади, яку визначає Кабінет міністрів, до 2024 року становила 110 тисяч осіб. Тоді як за штатними розкладами їх мало бути 147 тисяч.
У 2023 році в держбюджеті було закладено кошти на оплату праці 147 тисяч держслужбовців, включаючи всі премії та надбавки, хоча реально багато посад залишалися вакантними. Структура зарплати була такою, що лише 30% становив основний оклад, а 70% припадало на різні премії та бонуси.
З 2024 року уряд провів реформу системи оплати праці у центральних органах влади. Тепер співвідношення змінилося на протилежне: оклад становить 70% від загальної зарплати і є більш-менш рівним для однакових посад у різних органах влади, тоді як премії не перевищують 30%.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…